اعتراض مخالفان واکسیناسیون کرونا در انگلیس به خشونت کشیده شد

لندن – ایرنا – پلیس لندن روز جمعه با صدها معترض به واکسیناسیون ضد کرونا که قصد داشتند، وارد مقر آژانس دارویی و محصولات بهداشتی انگلیس شوند، درگیر شدند و کار به زدوخورد بین دو طرف کشیده شد.

به گزارش ایرنا، پلیس شماری از معترضان را بازداشت کرده اما هنوز آمار دقیقی در این زمینه منتشر نشده است. ماموران مقابل ساختمان آژانس دارویی و محصولات بهداشتی انگلیس در منطقه «کنری وارف» واقع در شرق لندن دیوار انسانی تشکیل داده و مانع ورود معترضان به داخل شدند.

آژانس دارویی و محصولات بهداشتی انگلیس، نهادی است که مجوز استفاده از واکسن را برای استفاده در این کشور صادر می‌کند. این سازمان قصد دارد تا به زودی درباره ضرورت تزریق واکسن ضد کرونا به نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۵ سال تصمیم‌گیری کند.

سازمان ملی خدمات بهداشت انگلیس (NHS) گفته که برای واکسیناسیون دانش‌آموزان در داخل مدارس کادر درمانی مشخصی را در نظر گرفته است. در همین راستان وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرده که باید ذهن دانش‌اموزان را در این زمینه آماده کرد.

گروه مشاوران علمی دولت انگلیس در شرایط اضطراری (سیج) پیش‌بینی کرده‌اند که با بازگشایی مدارس آمار ابتلا به کرونا جهش خواهد یافت. اما ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلیس می‌گوید که دولت برای مقابله با اوضاع متغیر کرونا از قبل برنامه‌ریزی کرده است. مجموعه این اظهارات حاکیست که به احتمال زیاد آژانس دارویی و محصولات بهداشتی انگلیس با ضرورت واکسیناسیون نوجوانان این کشور موافقت می‌کند.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که معترضان به سمت ماموران پلیس بطری آب، قوطی نوشابه و اشیائی را پرتاب و تلاش می‌کنند تا دیوار انسانی را شکسته و به داخل ورود کنند. آن‌ها دو هفته پیش هم به ساختمان شبکه تلویزیونی آی‌تی‌وی هجوم برده و القاب توهین‌آمیزی را به جان اسنو یکی از مجری‌های قدیمی این رسانه که از طرفداران واکسیناسیون نوجوانان است نسبت دادند.

بر اساس آمار منتشر شده تاکنون بالغ بر ۴۸ میلیون نفر در انگلیس دُز نخست واکسن ضد کرونا را دریافت کرده و از این تعداد ۴۳ میلیون نفر هر دو دُز را دریافت کرده‌اند. دولت قصد دارد تا ظرف چند هفته آینده دُز سوم واکسن کرونا را به افرادی ایمنی بدن آن‌ها ضعیف است تزریق کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha