مهمترین اخبار و رویدادهای البرز در هفته‌ای که گذشت

کرج - ایرنا - هفته گذشته ( ششم تا دوازدهم شهریور) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در استان البرز رخ داد که مهم ترین آنها افتتاح و بهره برداری از ۲۱۶ پروژه عمرانی در این استان بود.

میزان واکسیناسیون در البرز از مرز ۹۰۰ هزار دز گذشت،ظرفیت واکسیناسیون روزانه یک هزارو ۶۰۰ دزواکسن کرونادرمراکزتجمیعی البرز،شهرستان های البرز مجوز پروانه عبور ترافیکی دریافت کردند،بازآفرینی بافت‌های فرسوده از برنامه‌های اولویت‌دار البرزاست،اشخاص توانمند البرز به دولت معرفی می شوند،روند تصرفات اراضی ملی در استان البرز نزولی است،۳۰ پایگاه اطفای حریق هوایی در سراسر کشور فعال است،۲۱۶ پروژه عمرانی در البرز افتتاح شد،متقا ضیان تعویض پلاک البرز بدون نوبت اینترنتی مراجعه نکنند، درآمد شهرداری کرج پایین است،مصطفی سعیدی سیرایی شهردار کرج شد،تقویت بخش خصوصی در آبادانی کشور نقش اساسی دارد،آتش سوزی در کرج یک کشته و ۲ مصدوم برجای گذاشت،۳۰ پروژه آموزشی البرز تا مهرماه  به بهره برداری می رسد،سهمیه آرد نانوایان متخلف در البرز کاهش می یابد،لیگ تنیس ایران به میزبانی البرز آغاز شد،۲۶ هزار خانواده نیازمند در البرز شناسایی شد،معاون وزیر راه بر تکمیل زیر ساخت های مسکن مهر شهرجدید هشتگرد تاکید کرد، بسیج برای ریشه کنی کرونا به میدان آمده است، اشتغال ۸۴۰ نفر در غرب البرز محقق می شود از جمله مطالب مهم هفته گذشته در استان البرز بود.

کرونا ۸۵ درصد هزینه‌های بیمه سلامت البرز را بالا برد،برنامه ریزی ها در بستر گردشگری کشور در حد انتظار نیست، آینده خوبی برای دولت سیزدهم متصور است،شهردار جدید فردیس انتخاب شد،رونق تولید داخل با حمایت از جوانان میسر است،گیاهان دارویی ظرفیتی بزرگ برای صادرات محوری در کشور است،متقاضیان مسکن مهر شهرجدید هشتگرد دفترچه اقساط دریافت کنند،چهار هزار معلم تازه نفس وارد مدارس البرز می شوند،گره ترافیکی جاده گردشگری برغان البرز گشوده می شود،سرانه تخت بیمارستانی در البرز از متوسط کشور پایین تر است،سپاه و بسیج در مبارزه با ویروس کرونا پیشتاز هستند،موسسه رازی از ذخایر ارزشمند کشور و مستلزم حفاظت مستمر است،کرج در اجرای برخی طرح ها پیشرفت چندانی نداشته است،البرز ۱۹ برابر توان اکولوژی خود در آن جمعیت مستقر شده است،پیکر پاک شهید مدافع حرم البرزی در کرج تشییع و به خاک سپرده شد،پدافند هوایی کشور به تجهیزات پیشرفته و روز دنیا مجهز است،استعمارگران به دنبال تحمیل سبک زندگی خود هستند از دیگر مطالب مهم هفته گذشته این استان است.

میزان واکسیناسیون در البرز از مرز ۹۰۰ هزار دز گذشت

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز با اشاره به اقدامات گسترده برای ایمن سازی مردم در مقابل ویروس کرونا گفت: میزان واکسیناسیون گروه های سنی اعلام شده و مشاغل پرخطر این استان از مرز ۹۰۰ هزار دز گذشت.

دکتر مهردادبابایی در گفت وگو با ایرنا افزود: اکنون واکسیناسیون گروه های سنی اعلام شده با سرعت در این استان ادامه دارد.

کرونا ۸۵ درصد هزینه‌های بیمه سلامت البرز را بالا برد

مدیر کل بیمه سلامت استان البرز اعلام کرد که شیوع همه گیری کرونا هزینه های بیمه سلامت را در این استان ۸۵ درصد افزایش داده است .

دکتر سعید جوانشیر در نشست با خبرنگاران اظهارداشت: مقایسه  چهار ماه اول امسال با مدت مشابه سال گذشته بیانگر  افزایش ۸۵ درصدی هزینه های درمانی  و گسترش کرونا است.

ظرفیت واکسیناسیون روزانه یک هزارو ۶۰۰ دزواکسن کرونادرمراکزتجمیعی البرز

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با بیان اینکه در مراکز تجمیعی واکسیناسیون ظرفیت تزریق روزانه تا یک هزار و ۶۰۰ دز واکسن وجود دارد، گفت: به هر میزان واکسن از سوی مجموعه بهداشتی و درمانی در اختیار این مراکز قرار گیرد، واکسیناسیون انجام می شود.

شهرستان های البرز مجوز پروانه عبور ترافیکی دریافت کردند

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان البرز اعلام کرد که با واگذاری امور صدور پروانه عبور ترافیکی و رسیدگی به تخلفات اضافه تناژ به شهرستان‌های البرز، رفت‌وآمد رانندگان تسهیل می‌شود.

بازآفرینی بافت‌های فرسوده از برنامه‌های اولویت‌دار البرزاست

 مدیر کل راه وشهرسازی استان البرز با اشاره به وضعیت جغرافیایی استان گفت: بازآفرینی بافت‌های شهری در اولویت کاری این اداره کل قرار گرفته است.

رضا خالقی  در حاشیه آغاز عملیات پروژه های هفته دولت شهرستان کرج به خبرنگاران افزود: در حوزه باز آفرینی شهری و ساخت مسکن دولتی که از برنامه های دولت سیزدهم است با جدیت امور دنبال می شود و در حوزه حمل و  نقل نیزبرنامه‌های متعددی در دستور کار است.

برنامه ریزی ها در بستر گردشگری کشور در حد انتظار نیست

رییس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز با اشاره به جاذبه‌های گردشگری و ظرفیت بالای صنایع دستی استان و کشور گفت: متاسفانه برنامه های مشمول  توسعه گردشگری درحد انتظار جامعه نیست و مورد کم توجهی قرار گرفته‌ است. 

شادی حاضری  در گفت وگو با خبرنگار ایرنا عدم توجه به ایجاد زیر ساخت های لازم  را از جمله موانع و نکات ضعف در مسیر توسعه صنعت گردشگری البرز عنوان کرد.

اشخاص توانمند البرز به دولت معرفی می شوند

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت:طی توافق صورت گرفته با مجموعه ریاست جمهوری مسایل احصا شده و اشخاص توانمند برای عهده داری مسوولیت ها در این استان به دولت معرفی خواهند شد.

روند تصرفات اراضی ملی در استان البرز نزولی است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: وضعیت تصرفات اراضی ملی در این استان در پی پایش های مناسب و مکرر یگان حفاظت و همکاری خوب دستگاه قضایی روند نزولی پیدا کرده است.

حامد فرضی در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان البرز افزود: این روند کاهشی اتفاق بسیار خوبی در البرز است به طوریکه پیش از این دغدغه تصرفات را در عرصه های ملی داشتیم که پایش های انجام شده روند کاهشی تصرفات توسط افراد سودجو را نشان می دهد.

۳۰ پایگاه اطفای حریق هوایی در سراسر کشور فعال است

 فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اکنون ۳۰ پایگاه اطفای حریق هوایی با ۳۰ فروند بالگرد با سازمان جنگل ها در کشور همکاری دارند که یک ظرفیت ارزشمند به شمار می رود.

سرهنگ رضا اکبری در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان البرز افزود: ۱۵ فروند بالگرد در ۲ ماه اخیر با توافق به عمل آمده با وزارت دفاع به این کار اختصاص یافته است و این در حالی است که با تبلیغات سوء در فضای مجازی این توانایی ها زیر سوال می رود.

استاندار :۲۱۶ پروژه عمرانی در البرز افتتاح شد

استاندار البرز اعلام کرد که همزمان با هفته گرامیداشت دولت ۲۱۶ پروژه با اعتباری معادل ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی یک هزار و ۵۲ نفر در این استان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا؛ عزیزاله شهبازی در مراسم افتتاح پروژه های شهرستان ساوجبلاغ  همزمان باهفته دولت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای انقلاب بویژه شهیدان رجایی و باهنر، افزود:  از این تعداد، ۱۸۸ پروژه با اعتبار ۴۳۳ میلیارد تومان در بخش دولتی و ۲۸ پروژه نیز با اعتبار ۲ هزار و ۱۱۵ میلیارد تومان به بخش خصوصی تعلق داشت.

متقا ضیان تعویض پلاک البرز بدون نوبت اینترنتی مراجعه نکنند

 رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: تعویض پلاک فقط با نوبت دهی اینترنتی امکان پذیر است و متقاضیان بدون نوبت اینترنتی مراجعه نکنند.

سرهنگ حمد الله رحمتی پور  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : متقاضیان می تواننداز طریق  اینترنت برای ایام غیر تعطیل اقدام به دریافت نوبت کنند.

سخنگوی شورا : درآمد شهرداری کرج پایین است

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر کرج اعلام کرد که بررسی ها نشان می دهد که درآمد شهرداری کرج نسبت به بودجه تعیین شده برای آن پایین است.

علی قاسم پور در نشست علنی شورای اسلامی شهر کرج افزود: انتظار می رود مدیران شهرداری کرج با روحیه جهادی و انقلابی نسبت به افزایش درآمد شهرداری برای ارائه خدمات لازم به شهروندان تلاش کنند.

مصطفی سعیدی سیرایی شهردار کرج شد

اعضای شورای اسلامی شهر کرج،  در نشست رسمی خود مصطفی سعیدی سیرایی را به عنوان شهردار این کلانشهر انتخاب کردند.

رییس شورای اسلامی شهر کرج به خبرنگاران گفت :  پس از بررسی صلاحیت سه گزینه قطعی تصدی کلانشهر کرج ، مصطفی سعیدی سیرایی با کسب هشت رای از مجموع ۱۳ رای اعضای شورای اسلامی شهر کرج ، به عنوان شهردار منتخب این کلانشهر شناخته شد.

تقویت بخش خصوصی در آبادانی کشور نقش اساسی دارد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: سیاست کلی بر این است که بخش خصوصی تقویت شود زیرا در توسعه و آبادانی کشور نقش اساسی خواهد داشت.

نورمحمد فردی  در آیین افتتاح واحد تولیدی و صنعتی سرداوران شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس افزود: باید از بخش خصوصی تشکر و قدردانی شود با اقدام خوب در جهت تولید و اشتغال اهتمام لازم را داشتند.

آتش سوزی در کرج یک کشته و ۲ مصدوم برجای گذاشت

فرمانده انتظامی کرج اعلام کرد : وقوع آتش سوزی در یک کارگاه تولیدی «ام دی اف » در این شهرستان یک کشته و ۲ نفر مجروح شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی البرز، سرهنگ علی قاسم پور  اظهار داشت که در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در یک کارگاه «ام دی اف» در بلوار کامیونداران ، بلافاصله ماموران کلانتری ۳۸ بنفشه به محل حادثه اعزام شدند.

۳۰ پروژه آموزشی البرز تا مهرماه  به بهره برداری می رسد

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۳۰ پروژه آموزشی تا مهرماه سال جاری با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان دراین استان به بهره برداری می رسد.

سالار قاسمی درکمیته عمران آموزش و پرورش اظهارداشت: با افتتاح این پروژه ها ۲۷۱ کلاس درس به مجموع کلاس های درس البرز افزوده می شود.

سهمیه آرد نانوایان متخلف در البرز کاهش می یابد

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز اعلام کرد که نانوایان متخلف در این استان ضمن معرفی به تعزیرات حکومتی ، سهمیه آرد آنها کاهش می یابد.

رامین ربیعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون  هیچ مصوبه ای  درخصوص  افزایش قیمت نان در استان البرز اعلام نشده است

لیگ تنیس ایران به میزبانی البرز آغاز شد

دبیر هیات تنیس استان البرز اعلام کرد که رقابت های لیگ تنیس ایران  به میزبانی دهکده ورزشی چهارباغ این استان آغاز شد.

جعفر سهرابی به خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره از رقابت ها ۴۸ تیم از سراسر کشور در بخش مردان حضور دارند.

۲۶ هزار خانواده نیازمند در البرز شناسایی شد

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره)البرز از شناسایی ۲۶ هزار خانواده نیازمند در این استان طی سال جاری خبر داد.

ابوالفضل فلاح قنبری  در گفت و گو با ایرنا افزود: این خانواده ها  از طریق مرکز مدیریت ارتباطات حمایتی کمیته امداد البرز شناسایی وهشت هزار  مورد از این نیازها برطرف شده است.

معاون وزیر راه بر تکمیل زیر ساخت های مسکن مهر شهرجدید هشتگرد تاکید کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در بازدید سرزده از پروژه های مسکن مهر و اقدام ملی شهر جدید هشتگرد استان البرز بر تکمیل سریع زیر ساخت های مسکن مهر در این شهر تاکید کرد.

 حبیب الله طاهر خانی از مسوولان شرکت عمران شهرجدید هشتگرد خواست تا از دستگاه های برای تسریع در تامین آب ، برق ، گاز ، تلفن و سایر های نیازهای مسکن مهر در این شهر مطالبه گری کنند تا پرونده مسکن مهر این شهر در کوتاه ترین زمان بسته شود.

بسیج برای ریشه کنی کرونا به میدان آمده است

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت : امروز بسیج با اراده محکم و استوار برای ریشه کنی و شکست کرونا در سراسر کشور و با تمام توان به میدان آمده است.

سردار علیرضا حیدرنیا  در آیین آغاز به کار پایگاه واکسیناسیون تجمیعی ناحیه مقاومت امام حسین (ع) کرج در سالن ورزشی دلاوران این شهرستان، افزود: امروز در نقطه کانونی مقابله با پدیده منحوس کرونا و در پیک پنجم کرونایی قرار داریم که متاسفانه روزانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر از هموطنان را از دست می دهیم.

نماینده مجلس : اشتغال ۸۴۰ نفر در غرب البرز محقق می شود

نماینده مردم طالقان، نظرآباد ، چهارباغ و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی از تحقق اشتغالزایی برای ۸۴۰ نفر در شهرستان های غرب استان البرز تا پایان نیمه اول سال جاری خبر داد.

علی حدادی  در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس پیگیری‌هایی که از بنیاد برکت ستاد اجرای فرمان حضرت امام(ره) در حوزه اقدامات اجتماع محور برای سه شهرستان طالقان،نظرآباد ، چهارباغ و  ساوجبلاغ داشتیم، تا نیمه اول سال جاری ۵۰۰ طرح اشتغالزایی در نظر گرفته شده است.

استاندار: آینده خوبی برای دولت سیزدهم متصور است

 استاندار البرز گفت: دولت سیزدهم با توجه به انتخاب کابینه جوان، شایسته و پرانرژی و همراهی آن با سایر قوا دارای آینده خوبی برای خدمت به مردم است.

عزیزاله شهبازی روز سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه های  عمرانی شهرستان طالقان افزود: رییس جمهوری با آغاز بسیار خوب  کار و دیدار هایی که در جنوب کشور داشتند به جد درصدد رفع دغدغه های مردم و مطالبات بحق آنها هستند.

شهردار جدید فردیس انتخاب شد

رییس شورای اسلامی شهر فردیس گفت: محمدرضا آژیر با ۹ رای اعضای شورا شهر ۵۰۰ هزار نفری فردیس شهردار این شهر شد.

سید حمید یعقوبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محمدرضا آژیر پیش از این مسوولیت مدیرمنطقه ۲ شهرداری فردیس و مدیرعامل سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری فردیس در کارنامه خود دارد.

رونق تولید داخل با حمایت از جوانان میسر است

نماینده طالقان،نظرآباد و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز با حمایت جوانان ایران اسلامی می توان در زمینه رونق تولید گام های موثری برداشت.

علی حدادی همزمان با هفته گرامیداشت دولت در ایین افتتاح مرکز تکثیر ماهی سردابی موسسه خیریه بهشت امام رضا(ع) طالقان افزود: این مرکز پرورش ماهی مصداق اعتماد به جوانان است که َچرخه تولید کشور را رونق بخشیده است.

گیاهان دارویی ظرفیتی بزرگ برای صادرات محوری در کشور است

 نایب رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی البرز با اشاره به قابلیت های بالای گیاهان دارویی در کشور و ورود شرکت های دانش بنیان به این عرصه گفت : گیاهان دارویی ظرفیت بزرگی برای صادرات محوری کشور به شمار می روند.

یداله‌ مالمیر در جریان بازدید هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز از پارک علم و فناوری استان، افزود: انتظار می رود مسوولان کشور با حمایت از شرکت های دانش بنیان و فرآوری و تبدیل این گیاهان به محصولات دارویی ، زمینه صادرات بیشتر آنها را فراهم کنند.

متقاضیان مسکن مهر شهرجدید هشتگرد دفترچه اقساط دریافت کنند

مدیرهماهنگی واحدهای مسکن مهر شهرجدید هشتگرد استان البرز از متقاضیان مسکن مهر در این شهر خواست برای دریافت دفترچه اقساط وام مسکن از طریق اینترنت اقدام کنند.

علی مزینانی  در گفت و گو با ایرنا ضمن تشریح مشکلات عدم اقدام برخی متقاضیان برای دریافت دفترچه اقساط واحدهای مسکن مهر شهر جدید هشتگرد گفت: متقاضیان واحدهایی که از ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند، باید هر چه سریع تر با مراجعه به سامانه www.emehr.ntdc.ir مدارک خود را بارگذاری نمایند.

چهار هزار معلم تازه نفس وارد مدارس البرز می شوند

مدیرامور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان البرز اعلام کرد: چهار هزار معلم تازه نفس از مهرماه ۱۴۰۰ وارد چرخه آموزشی مدارس این استان می شوند.

سعید احد زاده درگفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد معلم را فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان البرز، ماده ۲۸ و یا نیروهای مجاز به استخدام حق التدریس و نهضت سواد آموزی تشکیل می دهند.

گره ترافیکی جاده گردشگری برغان البرز گشوده می شود

 مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان البرز اعلام کرد که گره ترافیکی روستای گردشگری برغان شهرستان ساوجبلاغ استان البرز با تکمیل پروژه کمربندی گشوده می شود.

علی زندی‌فر  در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه برغان یکی از روستاهای هدف گردشگری البرز است که طی چند سال گذشته به مقصد بسیاری از مسافران و گردشگران تبدیل شده، اظهار داشت: بدون شک بهره برداری از کمربندی برغان نقش بسزایی در افزایش ایمنی،کاهش بار ترافیکی  و سهولت رفت و آمد گردشگران خواهد داشت.

سرانه تخت بیمارستانی در البرز از متوسط کشور پایین تر است

استاندار البرز گفت: این استان به لحاظ سرانه تخت بیمارستانی از متوسط کشور بسیار پایین تر است و در این زمینه در زمره استان های محروم محسوب می شود.

عزیزاله شهبازی  در نشست استانی ستاد مقابله با کرونا البرز  افزود: این درحالی است که برخلاف این شرایط حتی یک بیمار از عدم وجود تخت بیمارستانی گلایه نداشته است.

سپاه و بسیج در مبارزه با ویروس کرونا پیشتاز هستند

معاون اجرایی شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: همیشه در اجرای طرح های ملی و جایی که نیاز بوده نیروهای نظامی وارد عرصه شوند و کمک به دیگر دستگاه ها داشته باشند، سپاه و بسیج در این امور پیشتاز بوده اند.

سعید محمدی در حاشیه بازدید از مرکز واکسیناسیون تجمیعی شهید بحیرایی که توسط سپاه و بسیج راه اندازی شده، از جمله این طرح ها را طرح های ملی واکسیناسیون در سال های گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: در مراحل مختلف طرح مبارزه با کووید ۱۹ هم همکاران سپاه و بسیج وارد گود شدند و به کمک نیروهای بهداشت و درمان آمدند.

موسسه رازی از ذخایر ارزشمند کشور و مستلزم حفاظت مستمر است

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که تمام کشورها از ذخایر و زیرساخت های حیاتی خود حفاظت و مراقبت می کنند، گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ذخیره ای ارزشمند در کشور و مستلزم حمایت مستمر است.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر کامبیز بازرگان در نشست مشترک با دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی و دکتر امید حاجتی مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها که در سالن زنده یاد دکتر کاوه موسسه برگزار شد، موسسه رازی را از ذخایر ارزشمند کشور که در منطقه و خاورمیانه مشابهی ندارد، خواند و افزود: موسسه رازی مجموعه ای بسیار مهم و استراتژیک است که از بدو تاسیس و در زمان پایه گذاری همواره مورد توجه مسئولان ارشد بود و مورد پایش قرار می گرفت

کرج در اجرای برخی طرح ها پیشرفت چندانی نداشته است

 عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت : این کلانشهر در اجرای برخی طرح ها مانند طرح تفصیلی پیشرفت چندانی نداشته است .

مریم قهرمانی صارم در نشست بررسی روند پیشرفت طرح تفصیلی کلانشهر کرج افزود:  نه اینکه در کرج کاری نشده اما خیلی درجا زده ایم ؛ هرچند بزرگراه و پروژه های متعددی طی سال گذشته در این کلانشهر اجرا شده اما در بحث طرح تفصیلی با مشکلاتی مواجه است.

البرز ۱۹ برابر توان اکولوژی خود در آن جمعیت مستقر شده است

 دبیر دوم و رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج  با اشاره به مشکلات مختلف کلانشهر کرج گفت : استان البرز ۱۹ برابر توان اکولوژی خود در آن جمعیت مستقر شده است.

سید مرتضی اعتصامی  روز  در نشست بررسی روند پیشرفت طرح تفصیلی شهر کرج که در شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد، اظهارداشت: این استان یکی از متراکم ترین استان های کشور است و هر روز دچار مشکلات زیست محیطی هستیم .

پیکر پاک شهید مدافع حرم البرزی در کرج تشییع و به خاک سپرده شد

همزمان با سالروز شهادت امام سجاد (ع)، پیکر پاک جانباز شهید مدافع حرم البرزی، «محمد نوروزی» روز جمعه در کرج به صورت خودرویی تشییع و در آستان مقدس امامزاده حسن (ع) کرج آرام گرفت.

شهید محمد نوروزی متولد سال ۱۳۵۸ در قزوین بیش از چهار سال در دفاع از حرم اهل بیت(ع) داوطلبانه در جبهه مقاومت حضور داشت و با تروریست های تکفیری جنگید.

پدافند هوایی کشور به تجهیزات پیشرفته و روز دنیا مجهز است

 فرمانده گروه پدافند هوایی شهید حبیبی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به برکت استقرار نظام اسلامی و تبعیت از رهبری معظم انقلاب و خون شهدا ، پدافند هوایی کشور به تجهیزات پیشرفته و روز دنیا مجهز است.

امیر سرتیپ دوم ستاد حسن کوشا در سخنرانی پیش از خطبه  های نماز جمعه این هفته کرج افزود:  امروز آسمان ایران  اسلامی به شفاف ترین آسمان منطقه تبدیل شده  است .

استعمارگران به دنبال تحمیل سبک زندگی خود هستند

 نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: استعمارگران به دنبال از بین بردن فرهنگ بومی کشورها و تغییر سبک زندگی و تحمیل سبک زندگی خود هستند.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج  با اشار به ۱۲ شهریورماه ماه  روز مبارزه با استعمار اظهار داشت: استعمارگران در قالب  عمران و نوسازی  کشورها بر  مردم سرزمین های هدف سلطه فرهنگی و اقتصادی ایجاد می کنند.

البرز که به دلیل مهاجرپذیری و وجود اقوام مختلف «ایران کوچک» لقب گرفته است، سال ۱۳۸۹ با مساحت پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود سه میلیون نفر به عنوان سی و یکمین استان کشور شناخته شد.

این استان مهاجرپذیر با داشتن ۶ شهرستان طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، کرج و فردیس در کنار پایتخت ایران قرار گرفته و روزانه ۳۰۰ هزار نفر از آن به تهران در حال تردد هستند.

هر چند البرز از نظر مساحت کوچکترین استان کشور محسوب می شود اما جاذبه های طبیعی و تاریخی آن به خصوص جاده کرج – چالوس که به دروازه بهشت شمال ایران مشهور است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند.

این استان یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های آن است.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است..

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha