رئیس جمهوری نیکاراگوئه :شکست در افغانستان پیام روشنی برای آمریکا داشت

تهران- ایرنا- «دانیل اورتگا» رئیس جمهوری نیکاراگوئه با بیان اینکه شکست در افغانستان پیام روشنی برای واشنگتن داشت، خطاب به آمریکا گفت: امیدوار است این کشور از تحولات افغانستان که با شکستی مشابه جنگ ۱۹۷۵ ویتنام، از آن خارج شد درس بگیرد و راه تفاهم با سایر کشورهای جهان را دنبال کند.  

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری افه اسپانیا، رئیس دولت نیکاراگوئه پیروزی طالبان را «موقعیتی شرم آور برای قدرتی چون آمریکا» خواند و گفت: شکست امپراطوری یانکی در افغانستان پیامی بسیار قوی و روشن برای واشنگتن دارد، به همین خاطر از این کشور خواست به دنبال گفتگو و تفاهم با سایر کشورهای جهان در بحبوحه همه‌گیری باشد.

رئیس جمهوری نیکاراگوئه به مناسبت چهل و دومین سالگرد تاسیس ارتش کشورش با بیان اینکه آمریکا در پشت بزرگترین اقدامات تروریستی جهان قرار گرفته است ، تاکید کرد که واشنگتن باید حمله نظام‌مند به ملت‌های دیگر از جمله مردم کوبا، ونزوئلا، نیکاراگوئه و ... را متوقف کند و راه دیگری را در پیش بگیرد.

اورتگا همچنین درخصوص شکست امریکا در برابر طالبان، تصریح کرد که «شگفتی بزرگتر» این واقعیت است که آمریکا با تجهیز ۳۰۰ هزار سرباز یانکی، نتوانست در برابر حمله طالبان مقاومت کند و طالبان اکنون سلاح ها، تانک ها و خودروهای آنها را در اختیار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha