معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد درگذشت پیشکسوت خوشنویسی را تسلیت گفت

تهران-ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل هنرهای تجسمی درگذشت جهانگیر نظام العلما هنرمند پیشکسوت خوشنویسی را تسلیت گفتند.

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا، سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام تسلیتی برای درگذشت جهانگیر نظام العلما نوشت: هنر و خوشنویسی در تمام جنبه های زندگی جهانگیر نظام العلما جریان دارد و همواره از دریچه هنر و ادبیات و طبیعت جهان هستی را نگریست. از کودکی به خوشنویسی گرایش داشت و با جدیت و علاقه خوشنویسی را در هنرستان کمال الملک و نزد استادان فراگرفت و تا امروز با عشق و علاقه خوشنویسی کرد و آموزش داد و برای تداوم و تقویت جریان خوشنویسی تلاش کرد. استاد نظام العلما سال ها در روزنامه اطلاعات و کیهان خوشنویسی کرد و نشانه و عنوان روزنامه اطلاعات از جمله آثار ماندگار این هنرمند گرانقدر است.  

حسینی ادامه داد: درگذشت هنرمند گرانقدر جهانگیر نظام العلما را به خانواده ارجمندش و جامعه هنری تسلیت می‌گویم و برای این هنرمند زنده نام و زنده یاد علو درجات را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

هادی مظفری، مدیر کل هنرهای تجسمی نیز ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم نظام العلما، برای در گذشت جهانگیر نظام العلما، هنرمند پیشکسوت خوشنویسی گفت: درگذشت  استاد خوشنویسی، جهانگیر نظام العلما را به خانواده محترم ایشان، جامعه هنری و همه مردم ایران عزیز تسلیت عرض می نمایم و آرامش روح آن مرحوم را از خدای متعال خواستارم.  

او سالیان سال به هنر خوشنویسی همت گمارد و آثار ماندگاری چون نشان روزنامه اطلاعات که در ذهن مردم ایران حک شده، کاری ارزشمند از این هنرمند صاحب نام است، باشد که روح ایشان قرین رحمت الهی گردد.  

به گزارش ایرنا، جهانگیر نظام العلما هنرمند پیشکسوت خوشنویسی و خالق لوگوتایپ «روزنامه اطلاعات» چهارشنبه شب ۱۰ شهریورماه درگذشت. نظام العلما متولد ۲۴ اسفند ۱۳۱۳ است که از کودکی خوشنویسی را دنبال کرد و بعد در هنرستان کمال الملک خوشنویسی را فرا گرفت و چند دهه در عرصه خوشنویسی فعالیت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha