وزیر بهداشت: اولویت دولت سیزدهم توسعه خانه‌های بهداشت است 

تبریز - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: توسعه خانه‌های بهداشت و ارتقای سطح علمی بهورزان از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت سیزدهم است.

دکتر بهرام عین اللهی روز جمعه به مناسبت گرامی داشت روز بهورز با حضور در خانه بهداشت روستای چقوش از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب این روز را بهورزان تبریک گفت و افزود: شغل بهورزی به غیر از کشورمان در هیچ جای دنیا وجود ندارد و یکی از افتخارات کشور بعد از انقلاب اجرای طرح موفق بهورز در ساختار نظام سلامت است و بهورزان در مناطق شهری و روستایی خدمات پایه‌ای بهداشت را به مردم ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات پیشگیرانه واکسیناسیون، بهداشت باروری، تست فشار خون، ضربان قلب و قندخون افراد از اصلی‌ترین اقدامات در خانه‌های بهداشت است.

دکتر عین اللهی اضافه کرد: تامین اعتبارات لازم در حوزه معاونت بهداشت برای توسعه و تجهیز خانه‌های بهداشت روستایی از مهمترین سیاست‌های پیش رو است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر یکروزه به تبریز و آذربایجان شرقی، از مراکز درمانی، خوابگاهی و تجمیعی واکسیناسیون در این استان دیدن کرد و در ادامه با امام جمعه تبریز و هیات رییسه علوم پزشکی این شهر دیدار می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha