مسابقات تیراندازی با کمان سنتی در سبزوار برگزار شد

سبزوار- ایرنا- رییس هیات تیراندازی با کمان سبزوار گفت: مسابقات رشته "کمان سنتی" به مناسبت گرامیداشت هفته دولت روز جمعه در مجموعه ورزشی شهید مظهری این شهرستان برگزار شد.

مرضیه آتش افروز در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سبزوار قطب رشته ورزشی "کمان سنتی" خراسان رضوی است افزود: مسابقات تیراندازی با کمان سنتی با حضور پرشور علاقه‌مندان در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این مسابقات در بخش بانوان و رده سنی نونهالان بهار کوشکی، آنیتا شریفی و غزاله عجمی، در رده نوجوانان یگانه برزویی، نرگس نوروزی نژاد و تینا ناوی و در رده بزرگسالان زهرا چروی، گلناز اعتمادی و مبینا ناوی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

رییس هیات تیراندازی با کمان سبزوار گفت: در بخش مردان نیز در رده سنی نونهالان پارسا احمدی، کیان قدسی و ایلیا کوشکی و در رده سنی نوجوانان مهیار امیدی، ابوالفضل کوشکی و حمیدرضا شریفی به ترتیب مقام های برتر را به دست آوردند.

وی افزود: شهرستان سبزوار مدال آوران بسیار در رشته کمان سنتی دارد و هم اکنون حدود ۳۰ کماندار حرفه ای در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ۲ گروه مردان و زنان در این شهرستان فعالیت دارند.

آتش افروز ادامه داد: با اینکه سبزوار به عنوان قطب رشته ورزشی "کمان سنتی" در خراسان رضوی شناخته می‌شود اما ورزشکاران کماندار این شهرستان با مشکل نبود یا کمبود تجهیزات خاص این رشته ورزشی روبرو هستند.

وی گفت: در رشته ورزشی تیراندازی با کمان، ساده ترین نوع کمان، کمان سنتی است و کمان‌های ریکرو، کراسبو و کامپوند از دیگر انواع کمان‌های این رشته هستند و مسابقات کمان بطور گسترده در جشنواره‌های مختلف برگزار می‌شود که شرکت کنندگان با کمان‌ها و لباس‌های محلی خود در آن شرکت می‌کنند.

بیش از ۶ هزار ورزشکار در ۳۸ هیات ورزشی شهرستان سبزوار سازماندهی شده‌اند که در حوزه ورزش‌های حرفه‌ای، قهرمانی، بومی، محلی و همگانی فعالیت دارند.

سبزوار در۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha