۱۶ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۱
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84458426
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت سیزدهم از ظرفیت نخبگان برای حل مشکلات کشور استفاده کند

رشت - ایرنا - دبیرکل حزب مشارکت‌های مردمی استان گیلان با اشاره به فرسایش مشکلات اقتصادی، بین المللی و معیشتی ابراز امیدواری کرد که دولت سیزدهم بتواند با استفاده از نظرات نخبگان، فارغ از سلایق فکری، وضعیت اقتصادی کشور را ساماندهی کند.

سهیلا مدارایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها را مهم‌ترین دغدغه دانست و گفت: حل مشکلات بین‌المللی و فراهم کردن زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری داخلی و بویژه خارجی می‌تواند نقش بسزایی در رفع مشکلات اقتصادی کشور و مردم داشته باشد.

او اظهار داشت: فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری نیاز به احساس امنیت و ثبات در حوزه اقتصاد دارند و تحقق این امر سرمایه گذاری در بخش های مختلف به خصوص حوزه تولید و عمرانی را به مراتب گسترش می دهد. 

وی اشتغالزایی ، توسعه پروزه های عمرانی، حرکت به سوی اقتصاد صادرات محور به جای واردات، بهبود فضای کسب و کار و ارتقای اقتصادی خانواده و مردم را از مهم ترین نیازهای کشور دانست و گفت: تحقق این نیازها حتی در کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که در سالهای اخیر عمیقتر شده نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 دبیرکل حزب مشارکت‌های مردمی استان گیلان یکی از موضوعات مهم کنونی جامعه را  موضوع کرونا عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر ما جزو کشورهایی هستیم که کمترین واکسیناسیون را انجام داده ایم و در حالی که این امر می تواند نقش موثری در فوتی های ناشی از کرونا و کاهش فشار روانی کشور داشته باشد.

مدارایی اظهار داشت: بواسطه انجام سریع واکسیناسیون بسیاری از کشورها زندگی عادی مثل زمان قبل از کرونا را آغاز کردند و ما نیز باید هرچه سریع‌تر این عقب ماندگی در کشورمان را جبران کنیم.

وی واکسیناسیون عمومی را برای کاهش فشار اقتصادی نیز مهم توصیف کرد و افزود: این مسئله می تواند زمینه ساز بازگشت اقتصاد به شرایط عادی برای ترمیم مشکلات باشد که در صورت حرکت به سمت اقتصاد پویا یک ضرورت محسوب می شود.

دبیر کل حزب مشارکت های مردمی در بخش دیگری از سخنانش؛ احزاب را نماینده‌ دیدگاه‌های اقشار مردم برای خدمت به  کشور خواند و گفت: درست است که احزاب در کشور ما در زمان انتخابات نقش پررنگ‌تری دارند اما برای نجات کشور از وضعیت کنونی، باید همه سلایق و نخبگان از طیف های مختلف با ارائه راهکار در صحنه حضور داشته باشند.

مدارایی یادآور شد: متاسفانه در دولت های گذشته احزاب منتقد از صحنه سیاسی و اقتصادی کنار زده شدند، در صورتی که احزاب می توانند همدیگر را رصد کرده و از تک صدایی در جامعه جلوگیری  و شفاف کردن بسیاری از مسائل و مبارزه با فساد تاثیر گذار باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha