۱۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۱
کد خبرنگار: 948
کد خبر: 84458409
۰ نفر

برچسب‌ها

مرثیه ای در وصف مردی راستین

بجنورد- ایرنا- غمگینانه ترین ترانه را سر داد و روح سرگردانش آرام گرفت و این مرد راستین رو به آسمان پر کشید و اینک دلتنگی های غروب را باید با بودن در کنار مزارش سپری کنیم.

ساعت ۱۰ صبح روز گذشته بود که بوی پایان آمد و خبر تلخ فوت «حسین فلاحتی» رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی در خراسان شمالی قلبم را به تپش انداخت و رعشه ای بر تن من انداخت و این خبر چنان تکان دهنده بود که بهت از دست دادن دوست صادقم توان گریستن را نیز از دیدگانم گرفت و اینجا بود که مشتی خاطرات برباد رفت و حسین که تنها ۴۹ بهار را سپری کرده بود چمدانش را بست و ناگهان رفت.

آری مردانی در این جهان زیسته اند که پرتو نورانی خود را بر همگان تابیده اند و نبودشان، چنان آتش داغی به جان مومنان می اندازد که همیشه در یادها زنده می مانند.

به راستی که دنیا گونه ای دیگر شده و دیگر ناشناس است و این روزگار ما را مهمان داستان زندگی نجیب زادگانی می کند که دل کندن از آن دیار سخت می شود و چه ناباورانه باید از آن زمانه گذشت.

دلبستگی قصه دردناک آدمهاست و این روزها این قصه چه تکراری شده، داستانی که هر از گاهی در وجود آدمها ریشه می کند و چنان یادمانی از خود بر جای می گذارد که تا سالها باقیست و این ره چه سخت غمناک است.

حسین عزیز؛ وای از آن روزهایی که سازنده دل ها بودی و تشنه مهربانیهایت بودیم و همچون نسیم بهاری نوازش می کردی و اکنون رفتی و وفاداری را از خود به یادگار گذاشتی.

دلت جایی دنج می خواست تا آرام بگیرد و چه زیبا غزل خداحافظی را خواندی و با آرامش آرمیدی.

دیگر حسین در کنار ما نیست تا خنده های معصومانه اش را شادمانه استماع کنیم و چه زود آن قهقهه های از عمق وجود و دلش موج سردی شد بر تن رنجور ما و چه سخت ناگوار شد.

چه زیبا بود آن لحظه هایی که از آینده روشن زندگی صحبت می کردی و خلاقانه طرح های روزمره کاری را نجوا و با لحن دلنشینت همگان را به فعالیت کاری دعوت می کردی.

پیکر مطهر حسین فلاحتی خبرنگار پرتلاش و صادق ایرنا روز گذشته در حالی بر دوش همکارانش با چشمانی تر و کوله باری از غم در خانه ابدیش در روستای چالوپل شهرستان نکا به خاک سپرده شد که هنوز بار غم از دست دادن داریوش غفاری، ریحانه یاسینی و علیرضا خزایی از دیگر همکاران رسانه ای ایرنا  بر دوش ما سنگینی می کند و اکنون حسین فلاحتی نیز راه این عزیزان را رفت.

در عجبم که این چه حکمتیست که نیکان باید زود بروند و خوبی هایشان را به یادگار بگذارند و چه نیکو سرودند؛ شاعرانی که دل در گرو پروردگار دارند:

یا رب؛ بر همه چیز بینایی و همگان را گواهی؛ اینک مومنان را تو پناهی

بار خدایا؛ آنان که آرامش قلبند و حال نیستند آرامشی ابدی ده

یکتای بی‌همتا؛ دل دوستان در کنف توحید توست و جان بندگان در صف تقدیر

یا رب؛ هر بلایی که تو آید باز هم رحمتیست

مرثیه ای در وصف مردی راستین

بهار امسال بود که از درخت زندگی من شاخه ای دیگر جوانه زد و سبزی وجودش زندگی من را نیز سبز کرد و آن شاخه حسین بود.

 حسین فلاحتی را تنها هفت ماه بود که می شناختم ولی در این مدت به اندازه هفتاد سال درس پایمردی و وجدان کاری آموختم و اکنون تک تک بخش های درخت زندگی من در تکاپوی اوست تا این شاخه شکسته را باور کند.

ویژگی های حسین را تنها یک همکار می تواند درک کند و اینکه چه حسی داره، چی توی ذهنشه و وجدانش چیست؟

حسین هیچگاه اخلاق را در فرع نمی گذاشت و همواره و در هر ثانیه از زندگیش اخلاق را یادآور ماندگاری، پایداری و جاودانه شدن می دانست و اکنون این موج خروشان و غمناک فضای استان یادآور آن اخلاقمداری حسین است.

مردی که دارای عزمی نیرومند و اخلاقی متین بود، هرگز فضیلت اخلاقی خودرا فدای هوس های زندگی نمی کرد  و با وجود حسین بود که آموختم در هر کاری باید وجدانت را ایستاده نگه داشت.

این حسین بود که به ما آموخت تا پای جان باید برای اعتلای میهن خویش، رستگاری مردم و رسیدگی به مشکلات شهروندان سخت کوشید و لحظه ای آرام نگرفت.

حسین دریچه افکارش را شسسته بود و زندگی را همانگونه که بود، می دید و طالب زندگی سالم و بالندگی بود و همواره به دیگران عشق می ورزید.

تقوا و پرهیزگاری تمامی ثروت زندگیش بود و انسانیت در وجودش موج می زد و تمام محبتش را بـه دوستانش ارزانی می کرد.

 او با قلبش محیط کاری و همکارانش را هدایت می کرد و آنچه در وجود داشت همچون بارانی بهاری با طراوت می بخشید.

حسین عزیزم بخواب که وجدانت بیدار است و رفتار نیکت ماندگار

حسین عزیزم بدان که با شادمانه زیستن درس بزرگی به دیگران آموختی و هزاران دعا تو را بدرغه کرد

حسین عزیزم بخواب و بدان که راهت ادامه دارد و تا ابد اخلاق نیکت به یادگار می ماند

حسین جان؛ شروع حیات جاودانت را شادباش می گوییم و اطمینان خاطر داریم جایگاهت در دیار باقی بسیار نیکو است.

زنده‌یاد حسین فلاحتی صبح روز پنج‌شنبه ۱۱ شهریورماه ۱۴۰۰ پس از حدود یک ماه جدال با بیماری در سن ۴۹ سالگی دار فانی را وداع گفت.

فلاحتی بیش از دو دهه در کسوت خبرنگار ایرنا در استان‌های مازندران، خراسان رضوی و خراسان شمالی فعالیت داشت و ۱۷ اسفند پارسال با حکم مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان رئیس جدید ایرنا خراسان شمالی منصوب شده بود.

این خبرنگار و فعال رسانه‌ای سابقه فعالیت رسانه‌ای در حوزه بین‌الملل را نیز داشت و به عنوان خبرنگار ایرنا در بغداد برای انجام مأموریت رسانه‌ای حضور یافته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha