۱۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۴
کد خبرنگار: 5202
کد خبر: 84458296
۰ نفر

برچسب‌ها

مظفری: خطای طارمی کارت قرمز داشت؛ بازیکنان باید محتاط باشند

تهران- ایرنا- کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: خطایی که مهدی طارمی روی بازیکن سوریه انجام داد جریمه اش کارت قرمز بود و شانس آوردیم که داور او را در زمین نگه داشت.

نوید مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در خصوص صحنه‌های داوری دیدار ایران برابر سوریه در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار داشت: مهم ترین صحنه ای که در این بازی شاهد آن بودیم خطای مهدی طارمی روی بازیکن سوریه بود؛ اگر داور این صحنه را کامل می دید بدون شک طارمی را اخراج می کرد و این موضوع برای تیم ملی ایران مشکلات بسیاری را ایجاد می کرد.

وی تصریح کرد: بازیکنان باید قوانین جدید را تمام و کمال بدانند و از هر گونه رفتاری که ایجاد مشکل کند، خودداری کنند. حرکت طارمی خطایی بود که باید با کارت قرمز داور مواجه می شد و داور در این صحنه اشتباه تاثیرگذاری داشت. 

کارشناس داوری کشورمان تاکید کرد: اگر از نگاه ملی به این موضوع نگاه کنیم باید گفت خدا را شکر که داور صحنه را درست ندید، اما به عنوان یک کارشناس داور اشتباه بزرگی انجام داد و بدون شک نمره خوبی نمی گیرد.

وی در مورد کمک داورهای این دیدار هم گفت: کمک داور اول در چند صحنه در پرتاب اول و در یک صحنه در ضربه کرنر اشتباه کرد، اما بازهم تاکید می کنم باید از وقوع اشتباهاتی که تیم را دچار مشکل می کند به جد جلوگیری کرد و امیدوارم آنهایی که کنار تیم هستند از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند. 

یوجی ساتو  ژاپنی قضاوت دیدار تیم های ملی ایران و سوریه را بر عهده داشت. این دیدار در چارچوب مرحله سوم رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی قطر در گروه اول منطقه آسیا برگزار شد که در پایان ملی پوشان کشورمان با یک گل حریف سوری را شکست دادند.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه اول این رقابت‌ها با تیم های ملی کره جنوبی، عراق، سوریه، امارات و لبنان همگروه است. 

تیم ملی ایران در دیدار بعدی خود از این مرحله باید روز ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریورماه به مصاف عراق برود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha