پیروزی یوزهای ایرانی برابر سوریه در اولین گام مقدماتی جام جهانی فوتبال

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین دیدار خود در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی قطر توانست سوریه را از پیش رو بردارد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه که امروز (پنجشنبه) از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آزادی تهران و در چارچوب اولین مسابقه از مرحله سوم رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی قطر در گروه اول منطقه آسیا برگزار شد و در پایان تیم فوتبال کشورمان موفق شد حریف خود را با نتیجه یک بر صفر شکست داده و صدرنشین گروه نخست این رقابت‌ها شود.  

نیمه نخست:

تیم ملی فوتبال ایران از همان ابتدا نبض میدان را در دست گرفتند. در دقیقه ۲ این دیدار یک ضربه کرنر برای ایران بدست آمد. ارسال سامان قدوس برای شجاع خلیل زاده یک موقعیت بسیار خطرناک برای تیم فوتبال کشورمان به وجود آورد اما این توپ تبدیل به گل نشد. 

محمد عثمان از سوریه با یک حرکت انفرادی در دقیقه ۱۲ خود را در موقعیت شوت قرار داد و شوت ضربه این بازیکن به شکلی خطرناک از کنار دروازه تیم ایران به بیرون رفت.

بر خلاف جریان بازی این تیم سوریه بود که بار دیگر در دقیقه ۱۵ و روی اشتباه خلیل زاده صاحب یک موقعیت بسیار مناسب شد اما عمر خربین نتوانست این فرصت عالی را تبدیل به گل کند.  

پیروزی یوزهای ایرانی برابر سوریه در اولین گام مقدماتی جام جهانی فوتبال

در دقیقه ۲۶ برخورد خطرناک خربین و میلاد سرلک باعث مصدومیت شدید بازیکن ایران از ناحیه سر شد و کادر پزشکی تیم ملی فوتبال کشورمان تصمیم بر تعویض این بازیکن گرفت تا سعید عزت‌اللهی وارد بازی شود. سرلک بین دو نیمه برای مداوای بیشتر با آمبولانس به بیمارستان انتقال یافت.    

در ادامه تیم ایران موقعیت های نصف و نیمه ای روی دروازه حریف داشت اما این فرصت ها برای باز شدن دروازه سوریه کافی نبود. 

در دقیقه ۴۵ بازی خلیل زاده با یک خطای خطرناک از داور بازی کارت زرد دریافت کرد و تیم سوریه را صاحب یک ضربه آزاد کرد. خربین این ضربه آزاد را به شکلی خطرناک روانه دروازه ایران کرد اما بیرانوند با یک واکنش دیدنی توپ را به کرنر فرستاد. 

بعد از ضربه کرنر که توسط مدافعان ایران دفع شد، داور بازی سوت پایان نیمه نخست را به صدا در آورد تا این نیمه با تساوی بدون گل به پایان برسد. 

پیروزی یوزهای ایرانی برابر سوریه در اولین گام مقدماتی جام جهانی فوتبال

نیمه دوم:

شاگردان اسکوچیچ که برای برد در این بازی به میدان آمده بود، با آوردن صالح حردانی و میلاد محمدی در ابتدای نیمه دوم فشار حملات خود را روی دروازه سوریه بیشتر کرد.

فشار حملات ایران و پاس های تک ضرب بازیکنان ایران در دقیقه ۵۷ جواب داد و جهانبخش کاپیتان ایران با پاس طارمی توانست گل اول ایران را وارد دروازه سوریه کند. 

پیروزی یوزهای ایرانی برابر سوریه در اولین گام مقدماتی جام جهانی فوتبال

تیم فوتبال سوریه که پیش از دریافت گل نخست وقت را تلف می کرد، آهنگ هجومی خود را بیشتر کرد اما دفاع ایران اجازه موقعیت سازی به آنها نمی داد.  

مهدی ترابی در دقیقه ۷۲ به جای قلی زاده وارد بازی شد تا تیم ملی فوتبال ایران نشان دهد قصد دفاعی بازی کردن ندارد. در ادامه و در دقیقه ۸۴ نیز جهانبخش جای خود را به کریم انصاریفرد داد. 

سوری‌ها که پس از گل ایران پاس های بیشتری به هم می دادند، نتوانستند موقعیت جدی روی دروازه کشورمان ایجاد کنند تا ایران در اولین گام خود جهت حضور در جام جهانی قطر را با پیروزی پشت سر بگذارد.   

«سردار آزمون» به دلیل دو اخطاره بودن در این دیدار حضور نداشت. تست کرونای «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم ملی و «وحید هاشمیان» که پیش از این مثبت بود، امروز طی آزمایش جدید منفی شد اما آنها اجازه همراهی تیم را در بازی برابر سوریه نداشتند. 

«حمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان نیز با حضور در ورزشگاه آزادی نظاره‌گر این دیدار بود.  

پیروزی یوزهای ایرانی برابر سوریه در اولین گام مقدماتی جام جهانی فوتبال

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران: 

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، وحید امیری، جعفر سلمانی(صالح حردانی)، میلاد سرلک(سعید عزت‌اللهی)، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش(کریم انصاریفرد)، مهدی طارمی، علی قلی زاده (مهدی ترابی) و سامان قدوس(میلاد محمدی).

ترکیب تیم ملی فوتبال سوریه: 

ابراهیم عالمه، سعد احمد، کامل حمیشه، عمر خربین، محمود المواس، محمد عثمان، ثائر کروما، خالد کرداوغلی، عبدالرحمن ویس، اسرا حمویه، موید الخولی.

ریوجی ساتو به همراه جون میهارا، هیروشی یامائوچی و هیرویوکی کیمورا از ژاپن قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند. 

در دیگر دیدار این گروه تیم‌های ملی فوتبال کره جنوبی و عراق امروز به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان هر دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند. سومین دیدار این گروه نیز بین تیم های امارات و لبنان از ساعت ۲۱:۱۵ شروع شده و با نتیجه صفر بر صفر در حال برگزاری است. 

تیم ملی فوتبال ایران در گروه اول این رقابت‌ها با تیم های ملی کره جنوبی، عراق، سوریه، امارات و لبنان همگروه است. 

تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار بعدی خود از این مرحله باید در روز ﺳﻪشنبه ۱۶ شهریور به مصاف عراق برود.  

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha