رایزنی‌های وزیرخارجه انگلیس در پاکستان درباره وضعیت افغانستان

اسلام‌آباد - ایرنا - «دومینیک راب» وزیرامورخارجه انگلیس با هدف رایزنی درباره تحولات افغانستان با مقام‌های ارشد پاکستانی و درخواست همکاری از این کشور برای کمک به خروج اتباع انگلیسی از کابل، اواخر پنجشنبه شب به «اسلام‌آباد» سفر کرد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، وزیر خارجه انگلیس سومین دیپلمات ارشد یک کشور اروپایی است که کمتر از یک هفته گذشته به پاکستان سفر می‌کند. روزهای اخیر همتایان آلمانی و هلندی وی نیز در اسلام‌آباد با مقام‌های ارشد دولت پاکستان دیدار و پیرامون اوضاع افغانستان و افزایش تلاش‌های طرف پاکستانی برای کمک به خروج اتباع آن کشورها گفت وگو کردند.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز بامداد جمعه اعلام کرد که اسلام‌آباد و لندن از نزدیک درخصوص افغانستان با یکدیگر همکاری می‌کنند و در همین راستا «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان اواسط ماه گذشته میلادی با همتای انگلیسی خود تلفنی گفت وگو کرد.

وزیران امور خارجه پاکستان و انگلیس نیز دوباره در ماه اوت امسال به صورت تلفنی پیرامون آخرین تحولات افغانستان پس از تسلط طالبان بر کابل را بررسی کردند.

منابع رسمی پاکستان افزودند: راب در جریان سفر دو روزه خود به اسلام‌آباد قرار است با «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان، نخست وزیر و فرمانده ارتش این کشور به صورت جداگانه دیدار کند.

قریشی شب گذشته در اسلام آباد در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای هلندی خود گفت: پاکستان بر اقدام فوری جهت تشکیل یک دولت فراگیر با مشارکت‌های تمامی گروه‌های داخلی در افغانستان تاکید دارد و از جامعه جهانی می‌خواهد تا افغانستان را در این برهه حساس تنها نگذارد.

وزیر امور خارجه انگلیس که از سوی افکار عمومی کشورش به دلیل سوء مدیریت اوضاع افغانستان تحت فشار قرار دارد و گفته می‌شود که هنگام سقوط کابل در سفر تفریحی به‌سر می‌برد پیش از سفر به پاکستان، عازم دوحه شد و درباره خروج امن اتباع انگلیسی که در افغانستان جا مانده‌اند با مقامات قطری رایزنی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha