پیام تبریک مقام ایرلندی به امیرعبداللهیان و تاکید بر تداوم همکاری‌ها

لندن - ایرنا - وزیر امور خارجه ایرلند در پیامی به «حسین امیر عبداللهیان» انتخاب وی به عنوان وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و خواستار تداوم همکاری‌ها بین دو کشور شد.

به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا، «سایمون کاوونی» در این نامه که یک نسخه آن در اختیار دفتر ایرنا در لندن قرار گرفت به نقش ایرلند به عنوان تسهیل‌گر قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص برجام اشاره کرد و ادامه داد که در این زمینه گفت‌وگوهای سازنده‌ای را با مقام های  دولت ایران داشته است.

او با اشاره به روابط دیرینه و سفر اخیر وزرای امور خارجه دو کشور به پایتخت‌های یکدیگر خواستار تداوم همکاری ها و گفت‌وگوهای میان دو طرف شد.

مسعود اسلامی سفیر کشور ایران در ایرلند پیشتر به ایرنا گفت که دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و تجاری خواهان روابط پویا و فعال دوجانبه هستند.

به گفته وی، از حدود یک سال و نیم پیش سازوکار رسمی و حقوقی بین دو کشور مورد توافق قرار گرفته که بر اساس ان مشورت‌های سیاسی منظمی بین مقامات دو کشور صورت می‌گیرد.

در چارچوب این سازوکار، تاکنون مذاکرات سازنده ای در سطح مدیران منطقه ای وزارت خارجه دو کشور و همچنین رایزنی های دوجانبه در سطح وزرای امور خارجه هم از طریق ویدئو کنفرانس و هم طی سفر و مذاکرات حضوری انجام گرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha