کرونا جان ۸ بیمار دیگر را در چهارمحال و بختیاری گرفت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از فوت هشت بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: با حساب این فوتی‌ها، مجموع قربانیان ویروس کرونا در استان به یک هزار و ۴۱۶ نفر رسید.

مجید شیرانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: رده سنی فوت‌شدگان در استان در حال کاهش است به طوری که برخلاف موج‌های اولیه شیوع کرونا که بیشتر فوت شدگان از میان افراد بالای ۶۰ سال بود اما در موج پنجم بیشتر فوت‌شدگان از میان افراد دهه ۴۰ تا ۶۰ است.

وی همچنین به طولانی شدن موج پنجم کرونا و ایستایی در این موج برای هفته‌های متوالی اشاره کرد و گفت: از مهمترین دلایل این وضعیت رعایت نکردن اصل قرنطینگی از سوی افرادی است که اگر چه تمامی علائم ابتلا به کرونا را دارند اما آزمایش آنها منفی کاذب است و به استناد همین موضوع مراودات خود را در سطح جامعه تداوم می‌دهند.

شیرانی با بیان اینکه آزمایشات منفی کاذب کرونا حدود ۳۰ درصد مجموع آزمایشات را به خود اختصاص می‌دهد، تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۱ هزار و ۱۷ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شده است که با احتساب بیمارانی که آزمایش آنها منفی کاذب می‌شود و افرادی که کم‌علامت هستند و به مراکز بهداشتی مراجعه نمی‌کنند، باید گفت تعداد مبتلایان بیش از آماری است که اعلام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به مراجعه یک هزار و ۵۶۲ بیمار مشکوک به علائم بالینی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز بهداشتی استان، اظهار داشت: از این تعداد ۲۳۴ بیمار بستری شدند و ۴۰۸ بیمار نیز سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

شیرانی، مجموع بیماران بستری در مراکز درمانی استان را در حدود ۷۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷۷ بیمار با حال عمومی وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا  تا۱۱ شهریور، ۱۹۶ هزار و ۸۶۶ مورد نمونه‌گیری تست ملکولی تشخیص کرونا در چهارمحال و بختیاری انجام شده که بر اساس آن ۷۰ هزار و ۵۰۴ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده است.

ظرفیت تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی چهارمحال و بختیاری که حدود ۷۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان را شامل می‌شود، تکمیل و بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha