۱۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۵
کد خبرنگار: 3054
کد خبر: 84458003
۱ نفر

برچسب‌ها

مسئولان مازندران درگذشت خبرنگار ایرنا را تسلیت گفتند

ساری – ایرنا – مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و ادارات مختلف مازندران درگذشت خبرنگار مازندرانی ایرنا و رئیس مرکز این خبرگزاری در خراسان شمالی را تسلیت گفتند و با خانواده مرحوم و جامعه رسانه این استان ابراز همدردی کردند.

به گزارش ایرنا، پس از درگذشت حسین فلاحتی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و رئیس این رسانه در استان خراسان شمالی، علاوه بر پیام‌های تسلیت برخی مدیران ملی و همچنین استاندار مازندران، مسئولان و مدیران مختلف این استان نیز با انتشار پیام‌های جداگانه فقدان از دست دادن این چهره باسابقه رسانه‌ای را تسلیت گفتند.

این مدیر و خبرنگار پیشکسوت سابقه دو دهه فعالیت در کسوت خبرنگار ایرنا در استان‌های مازندران، خراسان رضوی و خراسان شمالی را در کارنامه‌اش داشت. زنده‌یاد فلاحتی بین سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۳ خبرنگار خبرگزاری ایرنا در مازندران بود و پس از آن برای ادامه فعالیت به استان خراسان منتقل شد و فعالیتش را تا سال ۱۳۹۴ در خراسان ادامه داد.

 از سال ۱۳۹۴ بار دیگر به مازندران بازگشت و تا اسفند ۱۳۹۹ به عنوان خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مازندران فعالیت کرد. یکی از حوزه‌های فعالیت فلاحتی در مازندران طی ۶ سال اخیر پوشش مسائل و خبرهای مرتبط با حوزه سلامت بود و از زمان شیوع کرونا نیز به صورت جدی و مستمر پیگیر پوشش خبرها و چالش‌های مرتبط با کرونا بود که امروز بر اثر درگیری با همین بیماری و قارچ سیاه جان باخت.

مسئولان مختلفی پس از درگذشت حسین فلاحتی فقدان او را تسلیت گفتند و پیام‌های تسلیت منتشر کرده اند که تعدادی از این پیام‌ها بدین شرح است:

پیام ابراز همدردی فرماندهی انتظامی مازندران برای مرحوم حسین فلاحتی

مسئولان مازندران درگذشت خبرنگار ایرنا را تسلیت گفتند

سردار مرتضی میرزایی فرمانده انتظامی مازندران  در پیامی درگذشت زنده یاد حسین فلاحتی خبرنگار پا سابقه مازندران و مدیر فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان خراسان شمالی را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است: درگذشت زنده یاد حسین فلاحتی، صاحب اندیشه و قلم، پیشکسوت عرصه خبر در استان مازندران و مدیر فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان خراسان شمالی موجب تالم و تاثر فراوان شده است . 
 اینجانب مصیبت وارده را به خانواده محترم و داغدار آن مرحوم و اصحاب رسانه استان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده آمرزش و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

فرماندار ساری: روحیه مطالبه‌گر از فلاحتی خبرنگاری مورد احترام ساخت

عباسعلی رضایی فرماندار ساری به مناسبت درگذشت حسین فلاحتی نوشت:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

و أنّ إلی ربک المنتهی

درگذشت و فقدان خبرنگار متعهد، مرحوم حسین فلاحتی، ضایعه‌ای بس بزرگ بوده و مایه تالم و تاسف گردید.

قلم توانا، شخصیتی نجیب  و روحیه مطالبه‌گر و دغدغه‌مند از او خبرنگاری مورد احترام همگان ساخته بود و بی‌شک خدمات وی، باقیات‌ الصالحاتی برای ایشان به شمار خواهد آمد.

اینجانب ضایعه فقدان این خبرنگار گرانقدر را به اصحاب رسانه و خبر، دوستداران و خانواده محترم  به ویژه اخوی آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.»

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران: زنده‌یاد فلاحتی خبرنگار متعهد و متخصص محیط زیست بود

حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران نیز در پیامی نوشت: «با نهایت تأسف و تأثر، درگذشت خبرنگار متعهد و متخصص محیط زیست و مدیر خبرگزاری ایرنا در استان خراسان شمالی، مرحوم حسین فلاحتی که عاشقانه در عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی آحاد جامعه برای ایفای نقش در حفاظت و صیانت از محیط زیست از هیچ تلاشی فروگذار ننمود، را به جامعه رسانه‌ای و محیط زیستی کشور، مجموعه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، خصوصا اصحاب محترم رسانه استان مازندران و همچنین به خانواده داغدار آن مرحوم تسلیت عرض نموده و ضمن ابراز همدردی با خانواده داغدار آن عزیز سفر کرده، آمرزش و علو درجات را برای آن فقید سعید از درگاه خداوند مسئلت می‌نمایم.»

مسئولان مازندران درگذشت خبرنگار ایرنا را تسلیت گفتند

مدیرکل بهزیستی مازندران: مرحوم فلاحتی عمرش را در راه مطالبات مردم سپری کرد

دکتر فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران نیز در پی درگذشت خبرنگار سابق خبرگزاری ایرنا در مازندران، مدیرکل بهزیستی استان پیام تسلیتی صادر کرد و نوشت:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

خبر تاسف بار و تأثرانگیز فقدان ناباورانه خبرنگار سابق خبرگزاری ایرنا در مازندران و مدیر فقید این خبرگزاری در خراسان شمالی مایه تألم و افسوس بسیار شد.

زنده‌یاد حسین فلاحتی پیشکسوت حوزه مطبوعات، خبرنگار متعهد و دلسوزی بود که عمر شریفش را در راه اعتلای اندیشه و آگاهی جامعه، تبیین نیازمندی‌ها و مطالبات مردم سپری کرد. وی انسانی با معرفت و از خبرنگاران پرتلاش و سختکوش و خوش نام مازندران بود.

اینجانب ضمن ابراز همدردی، فقدان تاثرانگیز این خبرنگار محجوب و با اخلاق را به خانواده محترم ایشان، اصحاب فرهیخته رسانه و مردم شریف استان تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن انسان فقید سعید رحمت و آمرزش الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسالت می‌نمایم.»

مدیرکل اوقاف مازندران: قلم مرحوم فلاحتی وقف خدمت به مردم بود

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف مازندران نیز در پیامی درگذشت حسین فلاحتی خبرنگار برجسته مازندرانی و مدیر خبرگزاری ایرنا در خراسان شمالی را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون

ضایعه درگذشت خبرنگار پرتلاش و مردمی مرحوم «حسین فلاحتی» که طی دو دهه فعالیت در عرصه خبرنگاری خدمات ارزنده‌ای به همراه داشته، موجب اندوه و تالم فراوان اینجانب شد.

مرحوم حسین فلاحتی قلم خود را وقف خدمت به مردم و نظام کرده بود و با پیگیری‌های رسانه‌ای خود در مسیر آگاهی‌بخشی به جامعه و انعکاس مشکلات مردم و جامعه به مسؤولان از هیچ کوششی دریغ نکرد.

اینجانب درگذشت زنده‌یاد حسین فلاحتی خبرنگار برجسته مازندرانی خبرگزاری جمهوری اسلامی را به جامعه بزرگ رسانه‌ای مازندران، خبرنگاران پرتلاش استان و خانواده محترم و مصیبت دیده فلاحتی تسلیت می‌گویم و از آستان خداوند قادر متعال، برای آن مرحوم، غفران، آمرزش و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.»

مسئولان مازندران درگذشت خبرنگار ایرنا را تسلیت گفتند

سردار مرتضی میرزایی فرمانده انتظامی استان مازندران نیز درگذشت خبرنگار و مدیر فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان خراسان شمالی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: «درگذشت زنده یاد حسین فلاحتی، صاحب اندیشه و قلم، پیشکسوت عرصه خبر در استان مازندران و مدیر فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان خراسان شمالی موجب تألم و تأثر فراوان شده است. اینجانب مصیبت وارده را به خانواده محترم و داغدار آن مرحوم و اصحاب رسانه استان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده آمرزش و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسئلت دارم.»

سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران نیز در پیامی نوشت:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

خبر تاسف‌بار درگذشت خبرنگار متعهد و با اخلاق رسانه استان مازندران و رئیس خبرگزاری ایرنا در استان خراسان شمالی زنده‌یاد حسین فلاحتی حزن و اندوه جانکاه بر دل نشاند. اینجانب این مصیبت و ضایعه بزرگ را به جامعه فرهیخته رسانه و خبر مازندران و مجموعه ساعی و پرتلاش خبرگزاری ایرنا در مازندران و خانواده بزرگوار آن عزیز سفرکرده به ویژه حسن فلاحتی رئیس خبرگزاری ایرنا در مازندران تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند منان رحمت و مغفرت الهی برای آن مرحوم و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.»

مدیر کل راهداری مازندران: مرحوم فلاحتی در جهت خدمت رسانی به هموطنان اثرگذار بود

عباسعلی نجفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران نیز با انتشار پیامی درگذشت حسین فلاحتی را تسلیت گفت و نوشت:

«انالله و انا الیه راجعون

خبر تاسف‌بار و تأثرانگیز درگذشت خبرنگار فقید پیشکسوت عرصه خبر و رسانه مرحوم حسین فلاحتی که با تلاش خستگی‌ناپذیر در جهت کمک به تکامل و تعالی، آگاهی‌بخشی و خدمت رسانی به هموطنان و به ویژه ترسیم تصویری شایسته از خدمات رانندگان و راهداران تلاشگر و فعالان این بخش و تحقق ایمنی جاده‌های استان مازندران نقش موثری ایفا نمود مایه تألم و افسوس بسیار شد.از این رو درگذشت این برادر ارجمند را به تمامی اصحاب رسانه استان مازندران خاصه خبرنگاران و دست‌اندرکاران خبرگزاری ایرنا در استان و خانواده‌ی داغدار این عزیز تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزدمنان برای آن عزیز سفر کرده رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر همراه با سلامتی خواستارم.»

مسعود ایرانی مدیر روابط عمومی اداره کل دادگستری مازندران نیز با انتشار پیامی به نمایندگی از این اداره کل، تسلیت این چهره باسابقه رسانه را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: «خبر درگذشت مرحوم حسین فلاحتی، از فعالان تاثیرگذار رسانه‌ای در استان مازندران و همینطور مدیر خبرگزاری ایرنا در خراسان شمالی، موجب تأسف و تألم شد. اینجانب درگذشت این مدیر موفق و خبرنگار گرانمایه را به همکاران رسانه استان و اهالی فرهنگ، هنر و مطبوعات و خانواده داغدار آن عزیز از دست رفته تسلیت عرض کرده و برای آن مرحوم رحمت واسعه و غفران الهی خواستارم.»

مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شهرداری ساری نیز ضایعه درگذشت این چهره باسابقه رسانه‌ای را به خانواده فلاحتی و اهالی رسانه تسلیت گفت. همچنین محمدحسین هاشمی‌نسب مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران نیز با انتشار پیامی درگذشت حسین فلاحتی را تسلیت گفت. در این پیام خطاب به حسن فلاحتی رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی در مازندران آمده است: «ضایعه درگذشت برادر گرامی‌تان و همکار عزیزمان مدیر فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی در خراسان شمالی مرحوم آقای حسین فلاحتی موجب تألم گردید. این مصیبت بزرگ را صمیمانه خدمت جنابعالی و خانواده محجترم تسلیت عرض نموده، از درگاه حضرت حق‌تعالی برای آن عزیز سفر کرده غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبری جمیل و اجری جزیل خواستاریم.»

روابط‌ عمومی اداره کل پست مازندران نیز در پیامی درگذشت حسین فلاحتی خبرنگار متعهد خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

و أنّ إلی ربک المنتهی

درگذشت و فقدان خبرنگار متعهد، مرحوم حسین فلاحتی، ضایعه‌ای بس بزرگ بوده و مایه تالم و تاسف گردید. قلم توانا، شخصیتی نجیب و روحیه مطالبه‌گر و دغدغه‌مند از او خبرنگاری مورد احترام همگان ساخته بود و بی‌شک خدمات وی، باقیات‌ الصالحاتی برای ایشان به شمار خواهد آمد.»

دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم درگذشت حسین فلاحتی را تسلیت گفت و نوشت:

«متاسفانه با خبر شدیم حسین فلاحتی پیشکسوت رسانه مازندران و رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی درخراسان شمالی پس از تحمل یک ماه بیماری قارچ سیاه ناشی از کرونا امروز دیده از جهان فروبست و دعوت حق را لبیک گفت. روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران این ضایعه بزرگ و جانسوز را به جامعه رسانه‌ای، مردم شریف استان و خانواده محترم و همکارانش در خبرگزاری ایرنا تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت داریم.»

روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های مازندران هم در پیامی ضایعه درگذشت حسین فلاحتی را تسلیت گفت و نوشت:

کُلُّ شَیئٍ هالِکُ اِلّاذاتَ وَجههِ ذوالجَلالِ والاِکرام

درگذشت بهت‌انگیز و ناباورانه برادر عزیز و ارجمندمان جناب آقای حسین فلاحتی خبرنگار ارزشمند و باسابقه خبرگزاری ایرنا که عمری گران‌بار در راه خدمت به مردم و میهن و تلاش دلسوزانه در راستای اطلاع‌رسانی سپری کرد و دلسوزانه و غیرتمند از هیچ کوششی در راه ادای دین به جامعه وسازمان متبوع دریغ نکرد، باری گران از اندوه و محنت برجان و قلب همکاران فرو ریخت و همگان را در سوگ خود به ماتم برد. هرچند در این ابتلای بزرگ، چاره و درمانی جز صبوری و تمکین و رضا به مشیّت خداوند نیست، اما اقتضای کنون و شرایط نامساعد سُقم و بیماری و عدم امکان همدردی، بار غم و تحمل مصیبت را دوچندان ساخته است. ضمن تکریم و تجلیل ازخدمات و زحمات ماندگار و ارزشمند آن عزیز راحل، این مصیبت و ضایعه غمبار رابه خانواده بزرگ رسانه، خاصه همکاران عزیز و گرامی در مجموعه خبرگزاری ایرنا و خانواده ارجمند آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض کرده و از خداوندگارحکیم، شادی روح وآرامش در جوار رحمت لایزال کردگار و آمرزش و مغفرت برای آن سفر کرده شفیق و صبر جمیل و جزای جزیل و شکیبایی و طول عمر با عزت برای خانواده و دیگر بازماندگان مسآلت داریم.

زنده‌یاد حسین فلاحتی، خبرنگار ایرنا و رئیس مرکز این خبرگزاری در خراسان شمالی بود که صبح پنجشنبه پس از حدود یک ماه جدال با بیماری در بیمارستان شفای ساری در سن ۴۹ سالگی درگذشت.

فلاحتی بیش از دو دهه در کسوت خبرنگار ایرنا در استان‌های مازندران، خراسان رضوی و خراسان شمالی فعالیت داشت و ۱۷ اسفند پارسال با حکم مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان رئیس جدید ایرنا خراسان شمالی منصوب شده بود. این خبرنگار و فعال رسانه‌ای سابقه فعالیت رسانه‌ای در حوزه بین‌الملل را نیز داشت و به عنوان خبرنگار ایرنا در بغداد برای انجام مأموریت رسانه‌ای حضور یافته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha