پاسخ به انبوه تقاضای سرمایه‌گذاری برق صنعتی در زنجان تحول را درپی دارد

زنجان-ایرنا- مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان با تاکید بر اینکه با انبوهی از تقاضای سرمایه‌گذاری برق صنعتی و درخواست تامین برق در منطقه مواجه هستیم، گفت: پاسخگویی مناسب و مدیریت شایسته این تقاضا قطعاً موجب تحول در منطقه خواهد شد.

علی خلجی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح پروژه های شرکت برق منطقه ای زنجان با بیان اینکه شرایط بسیار عالی از نظر پتانسیل شبکه برق در منطقه زنجان و قزوین داریم، گفت: ظرفیت نصب شده شبکه ما، می تواند حداقل ۲ و نیم برابر بار مصرفی  را پاسخگو باشد که یک مزیت برای منطقه محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد انرژی مصرفی منطقه در بخش تولید صنعتی و کشاورزی است، افزود: این مزیت ها و ویژگی ها برای ما فرصت است که اگر به درستی مدیریت نشود به تهدید تبدیل می شود.

 مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت شمالغرب و جنوب به شمال را یکی دیگر از ویژگی ها و مزیت های منطقه در قابلیت شبکه و نقش سازنده در ترانزیت انرژی عنوان کرد و گفت: حفظ پایداری شبکه برق، با وجود محدودیت‌های اخیر در حوزه برق نیز، قابلیت منطقه را به خوبی نشان داد. 

خلجی وجود پتانسیل های بالای انرژی های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی و زیرساخت های لازم برای توسعه تولید انرژی برق را از دیگر ظرفیت های این منطقه عنوان کرد و گفت: علاوه بر داشتن ظرفیت مناسب شبکه، باید ظرفیت کافی در بخش تولید هم داشته باشیم تا بتوانیم این حجم از تقاضا را پاسخ بدهیم.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد باید روی تولید متمرکز شویم.

 اظهار امیدواری کرد، مساعدت های لازم از سوی استاندار، همچنان مسیر بهره برداری از پروژه های برق از جمله بخش بخار نیروگاه سلطانیه  را هموار کند.

این مسئول با بیان اینکه همه تلاش خود را می‌کنیم  تا با حمایت‌های مسئولان، واحدهای گازی نیروگاه زنجان ۲ را تا پیک بار سال بعد، وارد  مدار کنیم،  افزود: نیروگاه زنجان ۲ آریان، با تامین بیش از ۸۵ درصد تجهیزات و بالای  ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی،  در ۷۵ کیلومتری تبریز- زنجان، در حال احداث است.

خلجی به پروژه های افتتاحی برق منطقه ای  ویژه هفته دولت هم اشاره  کرد و گفت:

احداث خط ۶۳ کیلوولت تک مداره در ورودی پست غایتی، با طول ۲ کیلومتر  در راستای ساماندهی مصرف و کاهش تلفات، از جمله این طرح ها است که در نهایت منجر به کاهش خاموشی مشترکین  و  افزایش قابلیت اطمینان شبکه شده است.

وی طرح‎های ورود و خروج خط ۴۰۰ کیلوولت ایجرود – تبریز، در نیروگاه آریان( زنجان ۲) و نیز ورود و خروج خط ۲۳۰ کیلوولت زنجان- میانه، در نیروگاه آریان (زنجان ۲)  را از دیگر پروژه های افتتاحی در گرامیداشت هفته دولت عنوان کرد و افزود: با وجود  مشکلات زیاد حقوقی و فنی  با همکاری و تلاش های شبانه روزی  به بهره برداری رسید.

مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان گفت: اگرچه ۲ طرح اخیر از لحاظ ریالی و طول خط، خیلی در سطح بالایی نبود ولی به لحاظ پیچیدگی و مشکلات موجود، از جمله پروژه های شاخص و بارز ما محسوب می‌شود.

به گفته خلجی اعتبار این سه پروژه بیش از ۲۶ میلیارد تومان بود.

وی اظهار امیدواری کرد با حمایت مسئولان استانی در افق پیش رو اقدامات و ظرفیت سازی های خوبی در بخش تولید برق، انجام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha