استاندار: در هفته دولت ۷ هزار شغل جدید در تهران ایجاد شد

تهران - ایرنا - استاندار تهران گفت: همزمان با هفته دولت ۵۵۰ طرح با ۱۱ هزار میلیارد تومان افتتاح و برای  هفت هزار نفر نیز شغل ایجاد شد.

انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های هفته دولت پاکدشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اعلام مرکز آمار و مستندات موجود، نرخ بیکاری استان تهران در شش ماهه نخست امسال۶.۳ درصد است که این میزان نسبت به زمستان سال قبل با کاهش ۲.۵ درصدی بیکاری همراه شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی عملکرد دستگاه‌های استانداری‌های کل کشو، استانداری تهران در حوزه اشتغال جزو سه استان برتر کشور معرفی شده که این امر نشان از تلاش دستگاه‌های مختلف اجرایی و فرمانداران در ایجاد شرایط لازم برای ایجاد اشتغال جدید، حفظ اشتغال موجود و پویایی و رونق اشتغال دارد.
استاندار تهران تاکید کرد: مهمترین اصل در حفظ اشتغال و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی، تلاش در رفع موانع تولید و توجه به شعار سال، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها است.

محسنی بندپی تکمیل کمربندی جنوبی پاکدشت را یکی از مهمترین برنامه‌های استان تهران اعلام کرد و افزود: اهمیت تکمیل این طرح در رفع مشکل ترافیک خروجی شرقی استان تهران تا آنجاست که رئیس مجلس شورای اسلامی شخصا با حضور در پاکدشت، مشکلات آن را بررسی کند.
وی تصریح کرد: در مراحل مختلف اجرای این طرح اقدامات مؤثری از جمله تغییرکاربری‌ها انجام شده و امروز شرایط لازم برای اجرا و تکمیل آن فراهم شده است.
استاندار تهران اضافه کرد: بخش خصوصی نیز در مقطعی آمادگی خود را برای تکمیل این طرح اعلام کرده بود که با توجه به آغاز کار توسط قرارگاه سازندگی و مطالعات صورت گرفته، مقرر شد تا قرارگاه مجدد تکمیل این طرح را در اختیار گیرد.
بندپی یادآور شد: با استقرار وزیر جدید راه و شهرسازی و رفع مشکلات موجود و همکاری دستگاه‌های مختلف، تلاش می‌شود هرچه سریعتر اجرای این طرح آغاز شود.

 به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور استاندار تهران، چندین طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی روز پنجشنبه در پاکدشت به بهره‌برداری رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha