شهروندان هرمزگانی روغن موتور خودرو را با فاکتور معتبر خریداری کنند

بندرعباس- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ضمن هشدار به مصرف کنندگان و خریداران روغن موتور اعلام کرد: شهروندان در هنگام خرید و یا تعویض روغن موتور، خودروی خود به طور حتم فاکتور معتبر با مشخصه های کامل دریافت کنند.

عبدالرضا پیروی منش روز پنجشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: باتوجه به حضور بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در سطح بازار و آشنایی کامل با انواع برندهای داخلی و خارجی، اگر روغن‌موتور تقلبی وجود داشته باشد به راحتی قابل شناسایی است.
وی بیان داشت: بر این اساس متقلبان، روغن‌های تقلبی و زیرپله‌ای را در جاده‌های برون‌شهری هرمزگان، خارج از شبکه و دور از دسترس بازرسان، توزیع می‌کنند که نیاز است شهروندان دقت بیشتری در این خصوص داشته باشند.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ادامه‌داد: افراد عادی در چنین مواردی قادر به شناسایی روغن‌های اصلی نیستند، اما مراکز تعویض روغن و کارشناسان می‌توانند جنس تقلبی را از غیرتقلبی و اصلی تشخیص دهند.
پیروی منش یادآورشد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا، خرید و فروش روغن‌موتور خودروها نیز مجازی شده و بر این اساس، احتمال اینکه برخی افراد فریب خورده و در فضای مجازی روغن‌موتور تقلبی دریافت کرده باشند، بیشتر شده است.
وی تاکیدکرد: افراد و صاحبان خودرو برای تعویض روغن به مرکزهای مجاز و دارای پروانه کسب معتبر مراجعه کرده و در پایان کار از آنان فاکتور  دریافت کنند.
این مسوول خاطرنشان‌کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند با سامانه ۱۲۴ تماس گرفته و شکایت های خود را ثبت نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha