معاون فرماندار مهاباد: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی نیازمند ساماندهی است

مهاباد- ایرنا- معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد با انتقاد از نابسامانی های موجود در مورد فعالیت تاکسی های اینترنتی در این شهرستان گفت: فعالیت اینگونه تاکسی ها باید براساس اصول و ضوابط قانونی بوده و در اسرع وقت توسط سازمان تاکسیرانی شهرداری باید ساماندهی شود.

به گزارش ایرنا، خشایار صنعتی روز پنجشنبه در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار داشت: هرچند که مجوز فعالیت این نوع کسب و کارهای اینترنتی که تاکسی نیز شامل آن می شود در تهران صادر می گردد در کلان شهرها با مشکلات کمتری همراه باشد ولی در شهرهای کوچک موجب ایجاد بی نظمی هایی در حوزه حمل و نقل درون شهری شده و اعتراضاتی را نیز به همراه داشته است.

وی اضافه کرد: با وجود گذشت بیش از ۲ سال از فعالیت این نوع تاکسی ها که در حال حاضر فقط "تاکسی ماکسیم" را در این شهرستان شامل می شود ولی هیچگونه قراردادی بین این شرکت و سازمان تاکسیرانی به منظور نظارت بر فعالیت آنها منعقد نشده و این تاکسی ها بدون هیچ کنترلی به میل و شیوه خود در حال فعالیت بوده و نظارتی بر تخلفات آنها وجود ندارد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد افزود: این شرکت موظف است ظرف ۲ هفته قراداد خود را با سازمان تاکسیرانی شهرداری مهاباد نهایی کرده و به امضاء رساند در غیر اینصورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

صنعتی ادامه داد: با منعقد شدن این قرارداد، این شرکت در نزد سازمان تاکسیرانی شناسنامه دار شده و فعالیت تاکسی های آن در سطح شهر ضابطه مند شده و نظارت و کنترل لازم بر آن صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: باید با ساماندهی شدن فعالیت این شرکت نحوه ثبت نام کردن رانندگان و بررسی صلاحیت آنها، روند فعالیت و مسافرگیری، زدن علایم و برچسب ها و نظارت بر فعالیت آنها توسط سازمان تاکسیرانی ضابطه مند شده و با تخلفات احتمالی نیز می توان به خوبی رسیدگی کرد.

به گزارش ایرنا، فعالیت تاکسی اینرتنتی "ماکسیم" در مهاباد هرچند که موجب تسهیل در رفت و آمد مردم در حوزه حمل و نقل درون شهری شده است ولی برخی تخلفات رانندگان این شرکت از جمله فعالیت گردشی برخی از آنها و مسافرگیری در سطح شهر بدون استفاده از اپلیکیشن، موجب اعتراض تاکسی های تلفنی و گردشی این شهرستان شده است.

براساس آخرین اعلام مسوولان شرکت ماکسیم این شرکت دارای بیش از ۱۵ هزار کاربر است.

در شهر ۱۶۸ هزار نفری مهاباد در مجموع ۵۰۵ دستگاه تاکسی گردشی، ۱۵۸ تاکسی خطی، ۹۰ دستگاه ون، ۹۱۵ تاکسی تلفنی، ۴۲ دستگاه اتوبوس، ۱۲ میدل باس و ۶ مینی‌بوس فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha