جروزالم پست: نفتالی بنت برنامه ای برای دیدار با محمود عباس ندارد

تهران-ایرنا- روزنامه صهیونیستی جروزالم پست به نقل از سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: نفتالی بنت برنامه ای برای دیدار با محمود عباس رئیس جمهوری فلسطین ندارد.

به گزارش ایرنا، این روزنامه به نقل از متان سیدی (Matan Sidi ) سخنگوی نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن اعلام این خبر، گزارش ها درباره لغو نشست قاهره با حضور بنت به همراه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر و ملک عبدالله پادشاه اردن را تکذیب کرد.

سیدی گفت برنامه ای برای دیدار با محمود عباس رئیس جمهوری فلسطین نداریم و انتظار نمی رود نشستی برگزار شود.

وی گزارش روزنامه شرق الاوسط مستقر در لندن را درباره لغو دعوت از نفتالی بنت برای شرکت در اجلاس چهارگانه در قاهره را تکذیب کرد.

سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت، بنت قرار است برای دیدار با السیسی به قاهره برود اما هنوز تاریخی برای این دیدار تعیین نشده است.

سیدی افزود: رئیس جمهوری مصر از نفتالی بنت برای دیدار با او در مصر دعوت کرده و بزودی نخست وزیر با او در قاهره دیدار خواهد کرد.

محمود عباس روز چهارشنبه برای شرکت در نشستی سه جانبه با السیسی و ملک عبدالله راهی قاهره شد.

یک مقام ارشد فلسطینی گفته رهبران مصر، فلسطین و اردن درباره مواضع هماهنگ سه طرف در آستانه سخنرانی عباس در مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر ماه جاری مذاکره خواهند کرد. 

نشست قاهره بعد از اولین نشست بنی گاتس وزیر دفاع رژیم صهیونیستی با محمود عباس در رام الله انجام می گیرد که یکشنبه شب برگزار شد. این اولین نشست با حضور مقامات ارشد فلسطینی و صهیونیستی بوده است.

این نشست یک هفته بعد از اولین دیدار بنت با جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید برگزار می شود.

پایگاه خبری معا فلسطین به نقل از تلویزیون رژیم صهیونیستی تایید کرده، گانتس و عباس در رام الله با یکدیگر دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، دفتر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، گانتس و عباس درباره مسائل سیاسی و اقتصادی با هم گفت و گو کردند.

گانتس نیز در توییتی نوشت که به عباس گفته، اسرائیل به دنبال اتخاذ اقداماتی است که اقتصاد تشکیلات خودگردان را تقویت کند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اضافه کرد: ما همچنین درباره شکل دادن به اوضاع امنیتی و اقتصادی در کرانه باختری و غزه صحبت کردیم. ما توافق کردیم که ارتباطات بیشتر درباره موضوعاتی که در این نشست مطرح شد را ادامه دهیم.

در حالی گانتس و عباس با یکدیگر دیدار کردند که تظاهرات‌ها علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی و محاصره غزه در فلسطین اشغالی و نوار غزه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha