۱۲۸ طرح با بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در همدان بهره برداری شد

همدان- ایرنا- ۱۲۸ طرح عمرانی با اعتباری معادل ۲ هزار و ۴۳۳ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال روز پنجشنبه به صورت همزمان با حضور استاندار و جمعی از مسوولان در شهرستان همدان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا  فرماندار همدان در آیین افتتاح این طرحها گفت: درهمین ارتباط،  عملیات اجرایی ۱۵ طرح با پیش بینی اعتبار یک هزار و ۲۸۶ میلیارد ریال نیز در این شهرستان آغاز شد.

"محمد علی محمدی" افزود: در مجموع ۱۴۳ طرح در شهرستان همدان با اعتباری بیش از سه هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال بهره برداری و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شده است. 

وی ادامه داد: طرح ها افتتاح شده شهرستان همدان به صورت ویدیو کنفرانس در حوزه نیرو ( آب، برق و گاز) ۳۵ پروژه ، در حوزه عمران شهری ۸۳ طرح و بقیه در حوزه عمران روستایی است. 

فرماندار همدان گفت: این طرحها در بخش کشاورزی و صنعت، واحدهای تولیدی و اقتصادی، بهداشت و درمان و گردشگری است که تنها برای افتتاح هتل ایران ۱۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد طرح در حوزه مسکن شهری ۸۷ واحد افتتاح و کلنگ زنی شد افزود: در بخش نوسازی مدارس و کتابخانه‌های عمومی نیز ۲ پروژه افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی همدان نیز گفت: از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰  تخت‌های تاسیسات گردشگری در استان همدان ۱۱۳ درصد رشد داشته است.

علی مالمیر افزود: تعداد تخت های هتل های همدان از ۲ هزار و ۲۰۰ تخت به بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تخت رسیده است.

وی عنوان کرد: همچنین ۳۶ اقامتگاه با ۱۸۲ اتاق و ۱۸۸ تخت در روستاهای مختلف استان ایجاد شده که در حوزه اشتغال روستایی موثر بوده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha