ثبت رکورد جدید در مصرف برق/عبور مصرف از مرز ۶۴ هزار و ۹۵۰ مگاوات

تهران- ایرنا- مصرف برق کشور روز گذشته با به جای گذاشتن یک رکورد بی‌سابقه در تاریخ این صنعت و در مقایسه با روز مشابه پارسال بیش از ۱۳ هزار مگاوات افزایش یافت.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، روند مصرف برق در سال ۱۴۰۰ به شدت صعودی بوده و تاکنون رکوردهای زیادی را از خود بر جای گذاشته است.

از رکوردشکنی‌های کم سابقه تا خاموشی های متعدد که هم دامن بخش صنایع کشور را گرفت و هم سایر بخش ها را درگیر کرد.

امسال علاوه بر مسایل مربوط به افزایش دمای هوا و خشکسالی که دامن نیروگاه های برق آبی را گرفت، صنعت برق با پدیده استخراج غیرمجاز رمزارز به واسطه جذابیت بیش از حد این نوع ارز مواجه شد که به روند افزایشی مصرف دامن زده است.

این مسایل سبب شد تا براساس تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران میزان مصرف برق کشور، در ساعت ۱۲ و ۵۳ دقیقه دیروز به رقم ۶۴ هزار و ۹۵۳ مگاوات برسد.

این میزان مصرف در مقایسه روز مشابه پارسال که میزان مصرف ۵۱ هزار و ۵۵۶ مگاوات بود، رشد ۱۳ هزار و ۳۹۷ مگاواتی را نشان می دهد.

مصرف در بخش خانگی و تجاری در حالی افزایشی است که بخش صنعت با کاهش مصرف همراه شده به گونه ای که میزان مصرف این بخش به عدد ۲ هزار و ۷۹۷ مگاوات رسیده است.

به گزارش ایرنا، روز گذشته مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: تعرفه مشترکان پر مصرف ۱۶ درصد بیشتر از مشترکان خوش مصرف محاسبه می‌شود. 

به علت افزایش شدید مصرف برق، در هفته های اخیر، برق برخی مناطق بر اساس جدول اعلام شده، قطع می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha