۱۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 84457775
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای خراسان رضوی گرم‌تر می‌شود

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: ورود یک جریان هوای گرم به منطقه در ۲۴ ساعت آینده موجب افزایش دمای هوای استان خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود دما در مناطق گرمسیر از ۴۰ درجه سلسیوس نیز فراتر برود.

مرتضی اثمری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی نشان می دهد که امروز و فردا بیشتر نقاط استان دارای آسمانی صاف خواهند بود و در ساعات بعدازظهر، به ویژه در مناطق بادخیز جنوب شرق استان، شاهد افزایش سرعت وزش باد به عنوان پدیده غالب جوی خواهیم بود.

وی اضافه کرد: از روز شنبه آینده، دمای هوای استان روند کاهش به خود خواهد گرفت و وزش باد شدید و کاهش کیفیت هوا در بیشتر نقاط استان مورد انتظار است به گونه ای که در نواحی بادخیز هوا با گردوخاک و احتمال بروز خسارت همراه خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی عنوان کرد: البته بر اساس نقشه های هواشناسی، نواحی شمالی استان در روز شنبه شاهد افزایش ابر خواهند بود که برای ارتفاعات این مناطق رگبار باران دور از انتظار نیست.

وی همچنین از افزایش چشمگیر دمای هوا  در خراسان رضوی طی روز جمعه این هفته خبر داد و گفت: بیشنیه دمای هوای امروز مشهد ۳۴ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که تا روز جمعه به حدود ۴۰ درجه خواهد رسید و از روز شنبه آینده چند درجه از گرمای هوا کاسته می شود.

اثمری افزود: در شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مقدس مشهد به‌ ترتیب ۱۸ و ۳۴ درجه سلسیوس بوده است.

وی گفت: در همین مدت نیشابور با کمینه دمای هوای ۱۳ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوای ۳۸ درجه به ترتیب خنک ترین و گرم ترین شهرستان های خراسان رضوی بوده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در تایباد با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha