۱۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84457691
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه تولید نفت خود را ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می دهد

مسکو - ایرنا- الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که روسیه در ماه سپتامبر تولید نفت خود را روزانه ۱۰۰ هزار بشکه افزایش می دهد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، نوواک مسئول امور سوخت و انرژی در دولت روسیه به شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ گفت: روسیه با تایید اوپک پلاس می تواند در ماه سپتامبر (ماه جاری میلادی) تولید نفت خود را روزانه ۱۰۰ هزار بشکه افزایش دهد.

وی افزود: در ماه اکتبر (۹ مهر ماه تا ۱۰ آبان ماه) نیز می توانیم ۱۰۰ هزار بشکه دیگر بر تولید نفت خود بیفزاییم.

 کمیته نظارتی اوپک پلاس روز چهارشنبه برگزار شد و وزیران انرژی شرکت کننده در آن، حفظ طرح افزایش تولید روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت در ماه سپتامبر را برای تایید در نشست اوپک توصیه کردند.

نوواک در ادامه سخنان خود گفت: ما یک بار دیگر بر اجرای توافق به دست آمده در نشست قبلی اوپک پلاس در ماه اوت برای افزایش تدریجی ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز تاکید کردیم.

این توافق همچنان پابرجا خواهد بود و برای روسیه به این معنی خواهد بود که تولید نفت این کشور در ماههای اوت، سپتامبر و اکتبر ۱۰۰ هزار بشکه افزایش می یابد. 

وی خاطرنشان کرد که تقاضای برای خرید نفت در بازار جهانی، ۹۵ میلیون بشکه در روز است.

روسیه روزانه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت تولید می کند و از عمده ترین تولیدکنندگان نفت در سطح جهانی است که با عربستان سعودی در این زمینه رقابت می کند. 

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، یک مقام مذاکره کننده در اوپک پلاس عصر چهارشنبه گفت: نشست کمیته نظارتی اوپک پلاس حدود یک ساعت به طول انجامید و در آن توصیه شد که طرحی که در ماه ژوئیه برای افزایش تولید روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت پذیرفته شده بود برای ماه سپتامبر هم حفظ شود.

در نشست کمیته نظارتی ۸ وزیر از ۲۳ کشور عضو اوپک پلاس شرکت کردند.   

مطابق توافقی که اوپک پلاس در ماه ژوئیه بدست آورده بود، کشورهای شرکت کننده در آن تولید نفت خود را در ماه اوت تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۲ روزانه ۴۰۰ هزار بشکه افزایش دادند.  

این اقدام امکان می‌دهد تا میزان کسر شده از تولید نفت در ماه می سال ۲۰۲۰ را به بازار جهانی نفت برگرداند. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha