۱۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۱
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 84457678
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز مطالعات و همایش‌های کتاب در مریانج به بهره برداری رسید

همدان- ایرنا- مرکز مطالعات و همایش‌های کتاب و کتابخوانی و کتابخانه‌ عمومی شهید حبیب‌الله مظاهری روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان در شهر مریانج از توابع استان همدان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان در این آیین گفت:  این مرکز با زیربنای یک‌هزار و ۴۰۸ متر مربع و بیش از ۱۵ هزار منبع به بهره‌برداری رسید و در دسترس عموم قرار گرفت.

عاطفه زارعی افزود: این پروژه با مشارکت بنیاد برکت و اعتبارات ملی و استانی احداث شده است.

وی خاطر نشان کرد: اعتبار اجرای این طرح پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده که ۱۶۰ میلیون تومان توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ۳۴۰ میلیون تومان توسط بنیاد برکت هزینه شده است.

زارعی گفت: همچنین سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل تملک و دارایی تامین شده و ۲ میلیارد تومان نیز برای تجهیز سالن آمفی تئاتر آن هزینه شده است. 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حمیدرضا حاجی بابایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان به خصوص شهدای عملیات ۱۱ شهریور در تشریح این عملیات گفت: در کتاب دفاع مقدس این عملیات به عنوان عملیات شهیدان رجایی و باهنر آمده است و در همدان به عملیات ۱۱ شهریور معروف است.

مرکز مطالعات و همایش‌های کتاب در مریانج به بهره برداری رسید

حمیدرضا حاجی بابایی افزود: در این عملیات، در شب ۱۱ شهریور از سه محور به دشمن حمله شد، محور چپ به فرماندهی شهید حبیب مظاهری، محور راست به فرماندهی شهید شهبازی و محور قراویز به فرماندهی شهید حاجی بابایی عملیات انجام و شهید همدانی نیز به عنوان مسئول هماهنگ کننده در شهرک المهدی مستقر شد.

نماینده دیگر مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: طرح توانمندسازی مناطق حاشیه شهر همدان برای نخستین بار در سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۸۳ مطرح شد و در آن سفر معظم له دستور تهیه طرح سکونتگاه‌های غیررسمی این شهر را صادر کردند.

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی افزود: هدف محدوده‌های بازآفرینی در شهر همدان در سطح ملی، استانی و شهرستانی شناسایی شده است و این محدوده‌ها در قالب پنج محدوده شامل شناسایی محدوده‌ها و محله‌های نابسامان واقع در عرصه تاریخی شهر، محدوده‌ها و محله‌های نابسامان در بافت پیرامونی مراکز شهری، محدوده نابسامان واقع در بافت پیشینه روستایی، سکونتگاه‌های غیر رسمی و محدوده‌های ناکارآمد با کاربری ناهمگون محیط شهری تقسیم می‌شود.

وی بر اجرای سریع این طرح در شهر همدان تاکید کرد و گفت: باید طرح های عمرانی با هدف بازآفرینی و توسعه مناطق حاشیه ای اجرا شود. 

استان همدان دارای ۱۱۶ کتابخانه با یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۱۵۸ نسخه کتاب و ۸۰ هزار عضو است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha