پرتابگر گلستانی با کسب عنوان ششمی پارالمپیک به کار خود پایان داد

گرگان- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن گفت: نورمحمد آرخی دومیدانی‌کار نابینا و نماینده این شهرستان در پارالمپیک توکیو با کسب عنوان ششمی در رشته پرتاب دیسک در کلاس  F۱۱  به کار خود پایان داد.

عبدالقدیر اونق روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آرخی در پرتاب دیسک به مصاف رقبایی از اوکراین، ایتالیا، برزیل، کراواسی، روسیه، لهستان، اسپانیا، گوام رفت که در پایان با پرتابی به طول ۱۲.۷۸ در رده ششم قرار گرفت .

وی افزود : نورمحمدی آرخی پرچمدار کاروان ایران در افتتاحیه، در پرتاب‌های سوم و ششم خطا کرد و در سایر پرتاب‌ها نیز رکوردهای ۱۲.۷۸ متر، ۱۲.۴۷ متر، ۱۲.۴۷ متر و ۱۲.۴۴ متر به نامش ثبت شد تا با بهترین رکوردش یعنی ۱۲.۷۸ متر در رده ششم قرار بگیرد.

نورمحمد آرخی دومیدانی‌کار نابینای گلستان در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا نقره گرفته بود .مدال طلا و برنز مسابقات جهانی کره جنوبی، مدال طلا و نقره مسابقات جهانی امارات و مدال برنز مسابقات جهانی تونس از جمله افتخارات آرخی است.

 به گزارش ایرنا در این رقابت مهدی اولاد به ترتیب رکوردهای ۱۳.۵۱ متر، ۱۴.۱۲ متر، ۱۴.۰۱ متر، ۱۴.۴۰ متر، ۱۴.۴۳ متر و ۱۳.۷۹ متر را به ثبت رساند و به لطف بهترین رکوردش یعنی ۱۴.۴۳ متر به مقام قهرمانی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.آلساندر دا سیلوا با ثبت ۱۳.۸۹ به مدال نقره رسید و مدال برنز هم به اونی تاپیا از ایتالیا با ثبت ۱۳.۶۰ رسید.

نورمحمد آرخی در رشته پرتاب دیسک، محمد نعمتی در تیم والیبال نشسته و عبدالجلیل قرنجیک در تیم ملی بسکتبال با ویلچر سه نماینده گلستان در پارالمپیک توکیو هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha