۱۲۶ میلیون واحد انواع گل و گیاه زینتی در پایتخت گل ایران تولید شد

خمین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی محلات گفت: ۱۲۶ میلیون واحد انواع گل و گیاهان زینتی امسال در ۷۰۰ هکتار از گلخانه‌های تونلی و فضای باز شهر گل ایران تولید شد.

احمدرضا جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۶۰ میلیون گل‌ شاخه بریده از گونه‌های گلایل، میخک، داوودی، لیسیانتوس، آنتوریوم و لیلیوم بخشی از این تولیدات را شامل می شود.
وی اظهار داشت: ۶ میلیون گلدان انواع گل‌های آپارتمانی گلدار شامل حسن یوسف، گل سنگ، کاکتوس، دیفن باخیا، پتوس و فیکوس نیز امسال در گلخانه‌های تونلی محلات تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی شد.
وی، گل‌های آپارتمانی، نشایی و فصلی را شامل انواع اطلسی، بنفشه، میمون، سلوی، پریوش و آهار دانست و گفت: پنج میلیون گلدان گل‌های آپارتمانی برگ زینتی و ۳۷ میلیون بوته گل‌های فصلی و نشایی در گلخانه‌های فضای باز، امسال در شهر گل ایران تولید شد.
مدیر جهاد کشاورزی محلات اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۸ میلیون اصله درختچه‌های زینتی از گلخانه‌های فضای باز محلات تولید و عرضه شده است.
جعفری با بیان اینکه ۳۰ درصد از مردم محلات در صنعت گل اشتغال دارند، ادامه داد: سابقه گل‌کاری در محلات بیش از ۷۰ سال است و ۷۰۰ واحد تولید و پرورش گل و گیاهان زینتی در این شهرستان فعالیت دارند.
مدیر جهاد کشاورزی محلات افزود: محلات بیشترین سطح زیر کشت و پرورش انواع گل و گیاه زینتی را در کشور دارد و تولید ۳۵۰ گونه مختلف گیاهان زینتی، آپارتمانی و فضای سبز، این شهرستان را به یکی از قطب‌های پرورش و تجارت گل و گیاه ایران تبدیل کرده است.
جعفری گفت: وجود پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در محلات، تولید و تکثیر انواع گونه‌های گل‌های شاخه بریده، درختچه و گیاهان آپارتمانی و نیز تولید و صدور انحصاری بید قرمز از این شهرستان از ظرفیت‌های منطقه در زمینه گل و گیاه است.
مدیر جهاد کشاورزی محلات یادآور شد: ۱۸ درصد سطح زیر کشت گل و گیاه، ۱۲ درصد از تولید انواع گل شاخه بریده، ۸۰ درصد تولید گل‌های فصلی نشایی، ۲۱ درصد از تولید درخت و درختچه‌های زینتی و ۱۴ درصد از گیاهان آپارتمانی کشور در محلات تولید می‌شود .
شهرستان محلات مشهور به شهر گل ایران، در جنوب استان مرکزی واقع شده و ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha