پارکینگ اختصاصی خودروهای قانون مبارزه با موادمخدر در زنجان افتتاح شد

زنجان - ایرنا - پارکینگ اختصاصی خودروهای قانون مبارزه با موادمخدر در ادامه افتتاح طرح های هفته دولت با حضور استاندار زنجان، فرماندار، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان زنجان و شماری از مسئولان شهرستان زنجان، با اعتبار ۲ میلیارد تومان در کیلومتر پنج جاده زنجان به بیجار افتتاح شد.

استاندار زنجان شامگاه چهارشنبه در این مراسم، نبود محل اختصاصی برای نگهداری ماشین های توقیفی در رابطه با مواد مخدر را یکی از مشکلات این حوزه در استان برشمرد و گفت: ایجاد این پارکینگ اختصاصی نیاز و از ضروریات بود چون با نبود محل اختصاصی برای نگهداری این خودروها در صورت بروز مشکل برای آنها، مالکان این خودروها بطور قانونی آن را پیگیری و مطالبه می کنند که پروسه و انرژی زیادی را از هر ۲ طرف می گیرد.

فتح الله حقیقی با بیان اینکه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان، از سال گذشته  پیگیر ایجاد این پارکینگ بوده و اقدام لازم را انجام و اعتبار مورد نیاز را هم از مرکز گرفته اند اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پارکینگ، خودروهای توقیفی، تا تعیین تکلیف، در این مکان نگهداری می شوند و دیگر خیلی از مسائل و مشکلاتی را که داشتیم نخواهیم داشت. 

وی در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات حوزه مبارزه با مواد مخدر افزود: طی چند سال گذشته اقدامات موثری برای ساماندهی و نگهداری معتادان متجاهر با مشارکت بخش خصوصی انجام گرفته است و در حال حاضر، هر لحظه اراده کنیم، می‌توانیم نسبت به ساماندهی و نگهداری آنها اقدام کنیم. 

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: همین که معتادان تعیین تکلیف و طبقه بندی می‌شوند، این از بسیاری از مشکلات دیگر جلوگیری می کند.

وی تامین مکان با مشارکت کمیته ای تحت عنوان کمیته متکدیان (که بخشی از آنها هم درگیر اعتیاد هستند) و شهردای برای ساماندهی افراد مرتبط در راستای مبارزه با مواد مخدر از جمله اقدامات خوب عنوان کرد و گفت: اقدامات خوبی در زنجان انجام شده که به دنبال آن دغدغه های قبلی رفع شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان نیز با تقدیر از تعامل مدیر ارشد استان در مساعدت های لازم در راستای ایجاد پارکینگ اختصاصی خودروهای مرتبط در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: با داشتن محل اختصاصی برای نگهداری خودروهای مذکور، دیگر بسیاری از مشکلات گذشته را نخواهیم داشت.

فاطمه رضایی تصریح کرد: ظرفیت این پارکینگ را ۱۸۰ دستگاه خودرو است و اعتبارات این طرح از محل اعتبارات ملی ستاد مبارزه با مواد مخدر تامین شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha