سفر وزیر خارجه هلند به پاکستان برای پیگیری وضع اتباع خود در کابل

اسلام‌آباد- ایرنا- وزیر امور خارجه هلند برای رایزنی با مقامات پاکستانی با محوریت بررسی تحولات افغانستان و پیگیری وضع اتباع هلندی در کابل که خواستار خروج از آن کشور هستند، روز چهارشنبه به «اسلام‌آباد» سفر کرد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، خانم «سیگرید کاگ» سفرهای منطقه‌ای خود را به قطر، ترکیه و پاکستان آغاز کرده و قرار است در اسلام‌آباد آخرین تحولات مرتبط با افغانستان را بررسی کند.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه این کشور که ۳۰ مرداد امسال (۲۱ اوت) با همتای هلندی خود به صورت تلفنی درباره افغانستان گفت وگو کرده بود، در دیدار با خانم کاگ به بررسی آخرین تحولات منطقه‌ای خواهد پرداخت.

بر اساس این اطلاعیه: پاکستان برای کمک به خروج دیپلمات‌های هلندی و دیگر پرسنل وابسته به نهادهای این کشور مستقر در افغانستان تسهیلات کامل را به هلند اعطا کرده است.

سیگرید کاگ قرار است در دیدار با رهبران پاکستان نحوه خروج امن اتباع هلندی از جمله شهروندان افغانستانی که با نهادهای هلندی همکاری می‌کردند، را مطرح کند.

گفتنی است؛ وزیر امور خارجه هلند در دوحه ضمن دیدار با مقامات قطری، با همتای آلمانی خود که روز گذشته سفر رسمی به پاکستان انجام داده بود، ملاقات کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان همچنین اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور امروز در یک ارتباط ویدیوکنفرانسی با همتای کانادایی خود، درباره اوضاع افغانستان رایزنی کرده است.

** وزیرخارجه انگلیس در تکاپوی سفر به پاکستان 

در همین حال، رسانه‌های پاکستانی از برنامه سفر «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس به اسلام‌آباد برای گفت‌ وگو با مقامات پاکستانی درباره تحولات افغانستان خبر دادند.

منابع آگاه گفتند: انگلیس در صدد کمک پاکستان برای تسهیل خروج اتباع انگلیسی باقی مانده در کابل و همچنین برخی از شهروندان افغانستانی است.

وزیر امور خارجه انگلیس قرار است این موضوع را در دیدار با همتای پاکستانی خود، نخست وزیر و فرمانده ارتش این کشور مطرح کند.

گفتنی است؛ راب امروز با حضور در نشست ویژه کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس عنوان کرد که سرگرم رایزنی با مقام‌های ارشد پاکستان درباره اوضاع افغانستان است و بزودی راهی منطقه خواهد شد تا اوضاع را از نزدیک بررسی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha