۱۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84456824
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تشدید محدودیت‌های کرونایی در جمهوری آذربایجان

  باکو – ایرنا – در پی افزایش قابل توجه موارد ابتلای روزانه  به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان ، هیات دولت این  کشور تصمیم گرفت از اول سپتامبر (۱۰ شهریور ماه ) محدودیت‌های کرونایی را در سراسر جمهوری آذربایجان تشدید کند.

  به گزارش ایرنا ، بر اساس تصمیم  هیات دولت  جمهوری آذربایجان ، در قالب مقابله  با همه گیری ویروس کرونا ،  از اول سپتامبر جاری کارکنان نهادهای دولتی و غیردولتی برای حضور در محل کار باید دُز اول واکسن و تا اول اکتبر ( ۹ مهر ماه ) دُز دوم  واکسن را دریافت  کنند .

  این  محدودیت  ها شامل کارکنان  حوزه های  خدمات شهری ، حمل و  نقل ، مخابرات  ، تامین اجتماعی ، گردشگری ، نهادهای مالی ، بهداشتی و دیگر نهادهای خدماتی می شود .

  این  محدودیت ها همچنین  شامل اساتید و دانشجویان دانشگاهها و دیگر  نهادهای آموزشیی این  کشور می شود  .

  بر اساس تصمیم  هیات دولت  جمهوری آذربایجان ، شهروندان  بدون  داشتن گواهینامه دریافت واکسن نمی توانند در مراکز تجاری بزرگ ، رستورانها  و دیگر اماکن  اجتماعی و  تفریحی حضور داشته  باشند .

  این تصمیم  هیات دولت موجب ایجاد نوبت طولانی شهروندان برای دریافت  واکسن در برخی بیمارستانها و درمانگاههای این کشور شده و  این درحالی است  که تعدادی از مردم در ماههای قبل برای دریافت واکسن تردید داشته و به هر شکلی سعی داشتند از تزریق آن فرار کنند.

 در پی شناسایی سویه دلتا در جمهوری آذربایجان موارد ابتلای روزانه به ویروس کرونا و شمار جان باختگان در چند هفته  اخیر در این  کشور افزایش یافته است .

  به گزارش ستاد عملیاتی هیات  دولت جمهوری آذربایجان در ۲۴ ساعت اخیر سه هزار و ۷۸۸ نفر در این  کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۴۴ نفر از آنها جان خود را از دست داده اند .

  تاکنون در مجموع ۴۲۴ هزار و ۸۹۱  نفر از شهروندان جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۳۶۶  هزار و ۱۲۶نفر از آنها  درمان شده  و پنج  هزار و ۶۳۶ نفر نیز جان خود را از دست داده اند .

  دولت جمهوری آذربایجان در قالب مقابله  با همه گیری ویروس کرونا، واکسیناسیون شهروندان را به  صورت گسترده  اجرا می کند  بطوریکه تاکنون در این کشور با جمعیت بیش از ۱۰ میلیون نفر ، نزدیک به چهار میلیون نفر دُز اول واکسن را دریافت و بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار  نفر نیز  دُز دوم را دریافت کرده اند .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha