کرونا بازماندگی از تحصیل دانش‌آموزان نیشابوری را افزایش داد

مشهد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش نیشابور گفت: بحران شیوع کرونا موجب افزایش آمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل شده و شمار آنان را در این شهرستان به هزار و ۲۰۰ نفر رساند.

علیرضا کلیدری روز چهارشنبه در نشست ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نیشابور اظهار داشت: با تجزیه و تحلیلی که انجام شد از این شمار دانش آموز بازمانده از تحصیل، تعداد ۲۷۰ نفر جذب مدارس شدند و جذب بقیه این دانش آموزان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: گرفتار شدن به اعتیاد آنلاین و آسیب‌های جسمانی مترتب بر آن از جمله اضافه وزن و چاقی در بین دانش‌آموزان از دیگر پیامدهای بحران شیوع کرونا بوده است.

وی سلامت را دارای ابعاد مختلف روحی و روانی دانست و با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی و توجه ویژه برای حفظ آن، افزود: آموزش و پرورش نیازمند گفتمان‌سازی، درک مشترک و همکاری و تعامل سازنده است.
کلیدری اظهار داشت: از ابتدای امسال کارگروهی متشکل از اولیا و مربیان، معلمان و صاحب‌نظران در شهرستان تشکیل شده و به تحلیل آسیب‌ها و تعیین راهبردها برای سال آینده تحصیلی پیش رو پرداخته‌ است و همه تلاش ما بر این است که با اولیا تعامل‌ اقناعی داشته و آنان را در جریان واقعیتهای مدرسه و نظام آموزشی قرار دهیم که در این چهارچوب جلسات کارگاهی را با مدیران آغاز کرده ایم.

مدیر آموزش و پرورش نیشابور گفت: سال تحصیلی گذشته با همکاری معلمان نیشابور هزینه خرید ۳۰ دستگاه تبلت برای دانش‌آموز محروم تامین شد.

کلیدری یکی از محورهای اصلی آموزش را وجود فضاهای آموزشی مناسب دانست و گفت: اگرچه ما در زمینه فضای آموزشی از سرانه میانگین استان عقب‌ هستیم اما در عین حال در ارزیابی‌های صورت گرفته در مقطع متوسطه رتبه دوم استان را کسب کردیم و دانش آموزان این شهرستان در کنکور سراسری دانشگاهها، ۸۷ رتبه زیر هزار کسب کردند.

هفته دفاع مقدس و نمایش اقتدار نظام  

معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور نیز در این نشست با تاکید بر برگزاری شکوهمند آیین های بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: در روزهای هفته دفاع مقدس باید اقتدار نظام را در حوزه های مختلف به نمایش بگذاریم و این حرکتی در راستای امیدبخشی به جامعه خواهد بود.

علیرضا قامتی با اشاره به نقش پررنگ نیشابور در دوران دفاع مقدس و نیز تقدیم شهدایی چون سردار شهید قاجاریان، به عنوان شهید مدافع حرم اهل بیت (ع) گفت: نیشابور جزو معدود شهرستان‌هایی‌ است که شهیدی ۱۳ ساله را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است.

فرماندار نیشابور تاکید کرد: همه اقشار جامعه باید در برنامه‌های هفته دفاع مقدس مشارکتی پررنگ داشته باشند و جایگاه رفیع و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه را به نمایش بگذارند.

مرکز شهرستان‌ ۴۰۰ نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha