تمام راه‌های شریانی استان اردبیل ردیف اعتباری ملی دارند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: همه راه‌ها و پروژه‌های راه‌سازی شریانی این استان دارای ردیف اعتباری ملی هستند.

محبوب حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: در حالی که مجموع اعتبار راه‌سازی تخصیص یافته به این استان در سال ۱۳۹۶ تنها  ۱۶۰ میلیارد ریال بود، این میزان با افزایش ۲۰ برابری در سال گذشته به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسید.

وی افزود: اعتبار یاد شده علاوه بر اعتبارات قانون بودجه و ردیف‌های خاص و تبصره‌ای است که همه ساله برای اجرای پروژه‌های راه‌سازی استان تخصیص می‌یابد.

وی گفت: مسیر ۵۰ کیلومتری بزرگراهی استان اردبیل در سال‌های اخیر با ۶ برابر افزایش و با احتساب پروژه‌های بزرگراهی در حال احداث به ۳۰۰ کیلومتر رسیده و در کنار آن هم‌اکنون ۷۵ کیلومتر پروژه راه اصلی نیز در استان در حال احداث است.

وی اظهارکرد: سه پروژه مهم راه‌سازی از جمله چهار بانده کردن جاده ارتباطی اردبیل به سرچم ، سه‌راهی سربند به مشگین‌شهر و  راه اصلی خلخال - منجیل در سه منطقه از استان اردبیل در حال اجرا است.

حیدری با بیان اینکه ۴۲ کیلومتر از مجموع از مسیر ۵۵ کیلومتری راه اصلی خلخال - منجیل در حوزه استحفاظی استان اردبیل در بخش شاهرود خلخال واقع است، افزود: عملیات اجرایی قطعه دوم این راه که از چند سال پیش آغاز شده دارای ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی افزود: این قطعه دارای ۱۵۰ دهنه پل کوچک و هشت دهنه پل خاص است که بیشتر این پل‌ها احداث شده و بخشی از مسیر ۲۵ کیلومتری قطعه دوم نیز در حال آماده‌سازی برای آسفالت در سال آینده است.

حیدری گفت: پس از انجام سه بار مناقصه برای پیمان‌سپاری پروژه راه‌سازی قطعه اول خلخال ، کلور ، درام به منجیل یکی از شرکت‌های صاحب نام و توانمند استان اردبیل برنده این مناقصه شده و با تجهیز کارگاه از روز گذشته عملیات اجرایی آن را آغاز کرد. 

مدیرکل راه وشهرسازی استان اردبیل اظهارکرد: قطعه اول پروژه راه اصلی خلخال ، کلور ، درام به منجیل به طول ۱۷ کیلومتر با پیش‌بینی احداث ۶ پل خاص و یک دهنه تونل به طول ۱۸۰ متر است و با توجه به گذر بیش از ۹۰ درصد از مسیر راه از منطقه سنگی و صخره‌ای ،در حال حاضر این پروژه یکی از سخت‌ترین پروژه‌های راه‌سازی کشور محسوب می‌شود. 

قطعه اول این پروژه از سمت شهرستان خلخال به طول ۱۷ کیلومتر با صرف ۱۰۰ میلیارد تومان از محل فایناس داخلی بانک مسکن و بهره‌گیری از ماده ۵۶ احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه احداث این جاده به مدت ۲ سال زمان لازم دارد، گفت: امید می‌رود با اتمام این پروژه در ۲ سال آینده خواسته اصلی مسئولان و مردم خلخال تحقق یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل راه خلخال - منجیل را راه ارتباطی خلخال به استان گیلان و زنجان یک جاده موثر گردشگری و حمل و نقل برای استان اردبیل برشمرد و بیان کرد: در این مسیر جاذبه‌های طبیعی مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری وجود دارد.

حیدری با اشاره به اینکه این پروژه اعتبار ردیف ملی دارد، افزود: مبلغ کل قرار داد ۱۷ کیلومتر قطعه اول سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است و همچنین برای تکمیل و بهره‌برداری از کل مسیر ۴۲ کیلومتری در حوزه استحفاظی استان اردبیل هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha