طالبان: مرگ نظامیان خارجی در افغانستان بیهوده بود

تهران- ایرنا - « سهیل شاهین » سخنگوی طالبان در گفت و گو با خبرنگاران یک رسانه استرالیایی گفت: سربازانی که برای اشغال کشوری در جنگ کشته می شوند، مرگی بیهوده دارند و این موضوع درباره افغانستان نیز استثناء نیست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری « ۹ نیوز » استرالیا، « سهیل شاهین » سخنگوی طالبان  در مصاحبه با خبرنگاران این رسانه افزود: اگر نیروهای کشور من به کشور شما حمله کرده، آنجا را اشغال کنند و در آنجا جان خود را از دست بدهند نظر شما چیست؟ شما می گویید این کار غیر قانونی است یا می گویید حق داشتیم تا به کشور شما حمله کنیم؟ همین موضوع برای کشورِ من مطرح است. 

شاهین در ادامه با اشاره به اینکه کشورش به صلح امیدوار است، « اسکات موریسون » نخست وزیر استرالیا را متهم کرد که سیاست هایش را برمبنای تبلیغات و اخبار جعلی بنا کرده است.

وی از دولت استرالیا خواست تا قضاوت شان عادلانه و براساس گزارش های درست باشد. 

سهیل شاهین در ادامه به خبرنگاران استرالیایی گفت، شهروندان افغان که از کشور خارج می شوند مهاجران اقتصادی هستند.

او همچنین گزارش های این رسانه را درباره اینکه طالبان زنان را ربوده اند رد کرد و گفت این کار نقض قانون است.

شاهین گفت: زنان می توانند به تحصیل ادامه دهند اما نمی توان ضمانت کرد آنان در آینده دولت نقش یا مقامی داشته باشند و همه چیز به قانون اساسی که نوشته خواهد شد بستگی دارد. 

وی در پایان گفت وگو اعلام کرد، طالبان برای نابودی گروه تروریستی داعش که مسئول انفجارهای اخیر فرودگاه کابل است برنامه ای دارد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha