۱۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۷
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84456433
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ظرفیت تولید کپسول اکسیژن در مشهد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با راه اندازی واحد جدید تولیدی کپسول اکسیژن در شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوریهای برتر، ۲۵ درصد به ظرفیت تولید کپسول اکسیژن در مشهد افزوده شد.

جواد خزایی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا به بهره‌برداری این واحد تولیدی به مناسبت هفته دولت اشاره و بیان کرد: واحد جدید تولیدی کپسول اکسیژن در شهرک صنعتی ماشین‌سازی و فناوریهای برتر مشهد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، قادر به تولید روزانه بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ عدد کپسول اکسیژن ۵۰ لیتری است.

وی ادامه داد: چهار واحد تولیدی کپسول اکسیژن در مشهد ظرفیت تولید ۵۶ هزار لیتر اکسیژن طبی را داشتند که با راه اندازی این واحد ۲۵ درصد به ظرفیت تولید اکسیژن در مشهد افزوده شد تا بتوان از این طریق درخواستهای مردمی را اجابت کرد و مانع از تشکیل صف مردم در مقابل واحدها شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی کمتر از ۲ هفته مجوزهای مربوط به استاندارد و پروانه بهره برداری واحد مزبور دریافت و از دیروز فعالیت آن آغاز شد که به زودی با یکی از بیمارستانهای مشهد قرارداد منعقد کرده و تامین کننده نیاز آن بیمارستان خواهد شد و با تحقق این مهم سایر واحدهای تولیدی کپسول اکسیژن مشهد نیازهای مردم را برطرف خواهند کرد.

وی افزود: شدت شیوع کرونا و افزایش بیماران، نیاز مراکز درمانی و مردم به کپسول اکسیژن را افزایش داد به طوری که واحدهای تولیدی موجود قادر به تامین نیاز کامل آنها نبودند لذا واحد جدید تولیدی کپسول اکسیژن راه اندازی شد و طی هفته آینده واحد تولیدی کپسول اکسیژن جدید دیگری نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد.

۶۴۳ بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور جان خود را از دست دادند و تعداد تلفات این بیماری طی ۱۹ ماه گذشته در کشور به ۱۰۷ هزار و ۷۹۴ تن رسید.

به گزارش ایرنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه اعلام کرد: از روز دوشنبه تا ظهر روز سه شنبه نهم شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱ هزار و ۳۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و چهار هزار و ۶۸۵ نفر از آنها بستری شدند.

هم اکنون اکنون ۳۰۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی و ۳۲ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

تا کنون ۱۸ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۶۱۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و هشت میلیون و ۷۱۱ هزار و ۹۷۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۷ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۵۸۶ دُز رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha