۱۰ شهریور ۱۴۰۰، ۸:۴۷
کد خبرنگار: 1318
کد خبر: 84456311
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فلسطین خواستار اقدام جدی سازمان ملل برای پایان اشغالگری اسراییل شد

تهران - ایرنا - فلسطین از مجمع عمومی سازمان ملل خواست اقدامات مسئولانه و جدی را برای پایان دادن به نزدیک به ۷۴ سال اشغالگری رژیم صهیونیستی در این سرزمین انجام دهد.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی فلسطین، فداء عبدالهادی ناصر نماینده ناظر فلسطین در سازمان ملل اظهار داشت که راه چاره اوضاع نابسامان کنونی در اراضی اشغالی بازخواست رژیم صهیونیستی و حمایت از حقوق ملت فلسطین از جمله حق تعیین سرنوشت است.

ناصر تصریح کرد که شیوع کرونا اوضاع در اراضی اشغالی را به مراتب بدتر کرده است، همانطور که اکنون در نوار غزه اوضاع انسانی بسیار خطرناکی حاکم است.

وی اشاره کرد که پیام‌هایی برای شورای امنیت، مجمع عمومی سازمان ملل و دبیر کل این سازمان در رابطه با تشدید تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه فلسطینیان ارسال شده است.

این مسئول فلسطینی تصریح کرد که قتل و کشتار کودکان فلسطینی به طور ویژه به اقدامی روتینی و روزانه برای نظامیان اسرائیلی تبدیل شده است و عدم مجازات قاتلان، آن‌ها را به ارتکاب جنایات بیشتر تشویق می‌کند.

فداء عبدالهادی ناصر همچنین به مصادره املاک و اراضی فلسطینیان، تخریب و ویرانگری و آواره کردن آنان که آخرین نمونه آن در محله شیخ جراح و سلوان در قدس اشغالی به وقوع پیوست و ده‌ها خانواده فلسطینی اکنون با خطر آوارگی و تخریب خانه‌هایشان مواجه هستند، اشاره کرد.

ناصر افزود که شهادت و زخمی شدن شمار زیادی از فلسطینیان در شهرک بیتا در جنوب نابلس بیانگر اوج خشونتی است که نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیستی علیه ساکنان این منطقه در پیش گرفته‌اند.

وی همچنین به تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه مقدسات قدس به ویژه مسجد الاقصی، ادامه محاصره غزه و بکارگیری زور مفرط و خشونت برای سرکوب فلسطینیان که در نتیجه آن ده‌ها نفر از جمله شمار زیادی کودک زخمی شدند، اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha