حکیم:مهم‌ترین هدف ما اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق است

تهران - ایرنا- «سیدعمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، سه شنبه شب گفت: مهم‌ترین هدف ما اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق است.

به گزارش ایرنا از کانال تلگرامی حکیم، وی که در مراسم رونمایی از برنامه انتخاباتی «ائتلاف نیروهای حکومت ملی» (تحالف قوی الدولة الوطنیة) در استان بابل در مزکز عراق سخن می‌گفت، اظهار کرد: مردم عراق امروز خواستار حکومتی مقتدر، مستقل، باثبات و شکوفا هستند که تابع خواست دیگر کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نباشد و به تحقق خواسته‌ها و آمال ملتش بیندیشد.

وی با اشاره به این که عراق وارد مرحله جدیدی شده است ، گفت: عراق در مرحله گذار سیاسی جدید و وضعیت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تازه‌ای است و دیگر کشوری نیست که کسانی بدون اجازه در آن تردد کنند یا حاکمیتش را نادیده بگیرند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق پیش گرفتن روش اعتدال و ثبات سیاسی و دور نگه داشتن کشور از محوربندی‌های منطقه‌ای و تقویت حاکمیت ارضی با خروج نیروهای خارجی و در رأس آنها نیروهای آمریکایی، در چارچوب زمانی مشخص را از مهم‌ترین اهداف «ائتلاف نیروهای حکومت ملی» در بخش سیاست خارجی دانست.

حکیم در ادامه تشریح سیاست خارجی ائتلاف نیروهای حکومت ملی افزود: از اهداف این ائتلاف تلاش برای از میان بردن بحران‌ها و حل و فصل همیشگی پرونده‌های بلاتکلیف در روابط خارجی عراق و از همه مهم‌تر مسأله آب‌های مشترک و ترسیم مرزها و نقض حاکمیت ارضی عراق براساس اصول احترام متقابل و منافع مشترک و امنیت پایدار است.

وی تقویت روند تحکیم اقتدار حکومت و اجرای قانون در مورد همگان و انحصار سلاح در دست حکومت و تقویت دستگاه‌های امنیتی و نظامی و الحشد الشعبی را از دیگر اهداف این ائتلاف برشمرد.

رهبر ائتلاف نیروهای حکومت ملی تأکید کرد که این ائتلاف به مسائل جهان عرب و جهان اسلام به خصوص مسئله فلسطین اهتمام جدی دارد.

حکیم همچنین ادامه یافتن مطالبه‌گری مردم و جوانان با مشارکت گسترده در انتخابات  را موجب رسیدن عراق به ساحل امن و تشکیل حکومتی که کرامت شهروندان را تحقق بخشد و جایگاه عراق را بازیابد دانست.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha