۱۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱:۱۶
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84456211
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار درباره بازگشت همه گیری شدید کرونا در پاییز

مسکو - ایرنا - دنیس پروتسنکو رئیس بیمارستان شماره ۴۰ ویژه بیماران کرونایی در روسیه نسبت به افزایش همه گیری کرونا در این کشور در پاییز هشدار داده است.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، پروتسنکو روز چهارشنبه گفت: من از افزایش شدید شمار بیماران کرونایی در اواخر ماه سپتامبر و اوایل ماه اکتبر (اوایل تا اواسط مهر ماه) بشدت نگران هستم.  

وی افزود: در آن زمان ممکن است بیماری سرماخوردگی شیوع یابد، مردم از مرخصی بازگردند و همه گیری کرونا نیز تشدید شود که بر اوضاع بیماری‌های عفونی در روسیه تاثیر منفی می گذارد.

پروتسنکو خاطرنشان کرد: بشریت باید به زندگی در شرایط همه گیری کرونا همانند تحمل آنفلوآنزا و سایر بیماریهای عفونی عادت کند.  

 رئیس بیمارستان ویژه کرونا در مسکو تنها راه مبارزه با ویروس کووید-۱۹ را پیشگیری از آن و نیز واکسیناسیون کرونا خواند.  

به گفته پروتسنکو شیوع کرونا در پاییز تا اندازه زیادی به رفتار مردم بستگی دارد و اگر نسبت به رعایت تدابیر پیشگیرانه در برابر کرونا بی تفاوت باشند بار دیگر همه گیری کرونا افزایش می یابد و باید تخت های بیمارستانی بیشتر برای بیماران کرونایی در روسیه اختصاص داد.  

تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر روسیه به تازگی از واکسن زدن بیش از ۷۰ میلیون نفر در روسیه علیه ویروس کرونا خبر داد.  

بر اساس آخرین گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در شبانه روز اخیر در این کشور ۱۷ هزار و ۸۱۳ نفر به کرونا مبتلا یا تست کرونای آنها مثبت بوده و ۷۹۲ نفر بر اثر این بیماری جان سپرده و ۱۴ هزار و ۱۸۰ نفر بیمار کرونایی نیز معالجه شده و بهبود یافته اند.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha