کاستی‌های آموزش مجازی برای دانش‌آموزان را باید جبران کرد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ارائه آموزش‌های دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی به‌صورت مجازی گفت: روش و تنوع آموزش‌های امسال در استان باید کاستی‌های آموزش مجازی را جبران کند.

فرحناز قائدامینی شامگاه سه‌شنبه در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید اشاره و تاکید کرد: سال گذشته و نیمی از سال تحصیلی سال ۱۳۹۹ – ۱۳۹۸ آموزش‌ها به دانش‌ آموزان مقاطع مختلف تحصیلی به‌صورت مجازی ارائه شد.

وی افزود: باید با تنوع بخشی در آموزش‌ها ، سال تحصیلی جدید از همان مهرماه برای دانش‌آموزان متفاوت باشد و کاستی‌های آموزش مجازی را جبران کند.

قائدامینی به نظر کارشناسان حوزه آموزش مبنی بر بیشتر بودن آسیب تعطیلی مدارس نسبت به آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد: اُفت تحصیلی، ترک تحصیل و انواع آسیب‌های روانی دستاورد آموزش مجازی است و به‌همین منظور ضرورت دارد تا شرایط آموزش مجازی فراهم شود.

وی یادآور شد: در سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ سیستم یکپارچه‌ای به‌منظور نام‌نویسی دانش‌آموزان راه‌اندازی و براساس آن ثبت‌نام میان‌پایه به‌صورت خودکار انجام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:‌ در مقطع دبستان پوشش نام‌نویسی به ۹۶ درصد رسیده است و در سایر پایه‌های ورودی مانند هفتم و دوازدهم به‌علت اعلام نشدن نتایج آزمون‌های مدارس نمونه، استعدادهای درخشان و شاهد ثبت‌نام دانش‌آموزان با تاخیر مواجه ولی در چند روز گذشته اخیر این روند تسریع شد.

وی از نام‌نویسی برای یک میلیون و ۸۶۰ هزار جلد کتاب درسی مورد نیاز دانش‌آموزان در چهارمحال و بختیاری خبر داد و افزود: تاکنون یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۷۹۵ جلد کتاب وارد استان و از این تعداد یک میلیون و ۵۲۲ هزار و ۳۱۴ جلد کتاب به مناطق مختلف ارسال شده است.

قائدامینی به توزیع کتاب‌های درسی مدرسه‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای از ۲۵ شهریورماه جاری اشاره و تاکید کرد: هزینه ثبت‌نام کتاب‌های درسی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل چهارمحال و بختیاری، از محل هزینه‌های مدارس استان تامین می‌شود.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود:‌ امسال یک‌هزار و ۶۸۳ نیروی فرهنگی در استان بازنشسته می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به نیاز استان برای هفت هزار و ۸۸۸ کلاس درس دولتی به معلم اشاره و تصریح کرد: تعدادی از این نیروها از طریق حق‌التدریس، طرح امین، دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ به‌ صورت پیمانی جبران می‌شود اما استان برای سال تحصیلی جدید یک‌هزار و ۸۹۰ نیروی فرهنگی کمبود دارد.

وی با اشاره به موافقت اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با انتقالی ۵۲۹ فرهنگی در استان یادآور شد: سال‌جاری سهمیه جذب دانشجو در این استان ۲۸۸ نفر بود که هم‌اکنون ۴۵۹ نفر به‌منظور انجام مصاحبه و پذیرش فراخوان شده‌اند تا از بین این افراد واجدان شرایط یرای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند.

قائدامینی اظهار داشت: برای تعمیر و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری ۵۰ میلیارد ریال از طریق خیران نیک‌اندیش اختصاص داده شد.

وی با اشاره به مشکل تامین مسکن فرهنگیان در شهرکرد گفت: ‌پس از پیگیری‌های انجام شده اما هنوز آماده‌سازی زمین‌های محله ۴۰ منظریه برای احداث مسکن فرهنگیان انجام نشده و به‌عنوان یکی از مطالبه‌های این قشر مطرح است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت:‌ تاکنون ۷۳.۱ درصد فرهنگیان استان علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند.

فخرالدین اسدی فرهنگیان واجد شرایط چهارمحال و بختیاری برای تزریق واکسن ویروس کرونا را ۱۷ هزار و ۵۷۱ نفر اعلام و تاکید کرد: واکسیناسیون دوز اول این افراد از ۹ مردادماه سال‌جاری آغاز شد و به‌مدت ۱۷ روز ادامه داشت و هم‌اکنون ازریق مرحله دوم واکسیناسیون آغاز شده است.

وی افزود: در مرحله نخست واکسیناسیون فرهنگیان علیه ویروس کرونا ۱۲ هزار و ۸۴۵ نفر برابر ۷۳.۱ درصد دوز اول واکسن را دریافت کردند.

اسدی تصریح کرد: در این طرح پوشش واکسیناسیون با ۸۶.۱ درصد مختص شهرستان شهرکرد و کمترین آن مربوط به شهرستان بن با ۴۰.۲ درصد اعلام شد.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تا ۹ شهریورماه ۱۹۴ هزار و ۲ مورد تست مولکولی تشخیص ویروس کرونا در استان انجام شده است.

ظرفیت تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی چهارمحال و بختیاری که حدود ۷۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان را شامل می‌شود، تکمیل و بیمارستان صحرایی در شهرهای شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

براساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پُرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

چهارمحال و بختیاری با افزون‌بر ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارای ۲۱۳ هزار دانش‌آموز در ۱۰ شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha