امام جمعه موقت تهران:شهیدان رجایی و باهنر تربیت شده مسجد بودند

مشهد- ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: شهیدان رجایی و باهنر، تربیت شده منبر و مسجد بودند شهید رجایی وقتی رییس جمهوری شد با قبل تفاوتی نداشت همان ولایتمدار انقلابی مسجدی بود و ریاست در او تغییری ایجاد نکرد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، آیت الله کاظم صدیقی در مراسم یادبود شهیدان رجایی و باهنر در حرم مطهر امام رضا(ع) با اشاره به ساده زیستی و مردم‌داری و ویژگی‌های این دو شهید عالی مقام افزود: شهید باهنر با وجود این که فقیه عالم منبری بود اما در مقابل شهید رجایی مثل یک زیر دست و با او هماهنگ بود چرا که قصد خدمت داشت و عاشق خدا بود.

وی ادامه داد: این ۲ شهید معتقد به خدا و قیامت و دین و اهل روزه و نماز اول وقت برای خدا و خدمت به مردم تلاش می‌کردند و جانشان را نیز در این راه فدا کردند.

امام جمعه موقت تهران گفت: آقای باهنر قبل انقلاب به فکر وضعیت و فرهنگ مردم بود و با عده‌ای جمع شده بودند کتاب تعلیمات دینی می‌نوشتند. همت و عشقشان درست کردن فرهنگ دینی بود جهاد علمی و عملی و مالی داشتند تا روحیه انقلابی در جوان‌ها به وجود بیاورند.

صدیقی با بیان اهمیت حضور در مجالس شهدا افزود: زنده نگه داشتن یاد شهدا ارزش زیادی دارد و اگر شهید و شهادت از یاد برود غیرت و دین از دست می‌رود و دشمن چیره می‌شود.

وی ادامه داد: کسی که عاشق شهادت باشد به سمت آن حرکت می‌کند و علاقه به شهادت به ما اجازه مصاف با دشمن را می‌دهد.

 هشتم شهریور سال ۱۳۶۰، محمدعلی رجایی، رییس جمهوری و حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد باهنر نخست وزیر، در انفجار دفتر نخست وزیری به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha