گودری: به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم؛ هدفم کسب افتخارات بیشتر است

تهران- ایرنا- رزمی‌کار عنوان‌دار ایرانی که در مبارزات حرفه‌ای به مدال‌های مختلفی دست یافته است، گفت: به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم و تلاشم کسب موفقیت‌های بیشتر برای وطنم است.

به گزارش ایرنا؛ «محمدرضا گودری» رزمی‌کار عنوان‌دار ایرانی ساکن تایلند و دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی مسترشیپ در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹؛ در ادامه موفقیت‌های خود قصد دارد وارد دنیای مبارزات MMA شود.
شبکه بلومبرگ، اخیرا در گزارشی به موفقیت‌های این جوان ایرانی پرداخته و از او به عنوان یوزپلنگ پارسی یاد کرده است.

به منظور آشنایی بیشتر با این ورزشکار گفت‌وگویی با وی انجام شده که در زیر آن‌را می خوانید:

کمی از سوابق ورزشی‌تان بگویید.
 
متولد ۱۳۶۷ در تهران هستم. ورزش را در سنین کودکی با جودو و کونگ فو آغاز و در نهایت با کاراته به صورت حرفه‌ای ادامه دادم.

در دوران حضورتان در ایران چه عناوین قهرمانی قابل ذکری را کسب کردید؟

در زمان حضورم در ایران به علت مشکلاتی که داشتم مجبور بودم بیشتر روی کسب و کار تمرکز کنم. کسب بیش از ۲۰ عنوان قهرمانی کشور در رشته کاراته و عنوان سومی مسابقات جهانی کاراته آزاد در سال ۲۰۱۶ که در تایلند برگزار شد، ماحصل تمریناتم در ایران بود.

چطور شد که تصمیم گرفتید فعالیت حرفه‌ای خود را در تایلند دنبال کنید؟

در سال ۲۰۱۶ و در جریان رقابت‌های جهانی کاراته آزاد در تایلند، تنها ایرانی بودم که به مدال رسیدم. آن زمان مبارزات در دو دسته سنگین وزن و سبک وزن انجام می شد که از ۶ سکو، ۵ سکو را ژاپن تصاحب کرده بود. به همین خاطر موفقیت من توجه خارجی‌ها را جلب کرد و موجب شد تا برای تمرین در باشگاه مرکزی سازمان مبارزات جهانی دعوت شوم.

از مسابقات بین المللی که در آن شرکت کرده‌اید بگویید.

گودری: به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم؛ هدفم کسب افتخارات بیشتر است

در ابتدا فقط برای دنبال کردن کاراته و شانس حضور در مسابقات جهانی ژاپن به تایلند آمدم. اما فرصت حضور در مسابقات مسترشیپ کره جنوبی و کسب مدال ارزشمند این مسابقات باعث شد تا به ادامه فراگیری در رشته‌های دیگر نیز فکر کنم. به محض بازگشت، موی‌تای را زیر نظر قهرمان اسطوره ای "ساکمونکل" شروع و پس از مدتی به فراگیری جوجیتسو برزیلی زیر نظر پروفسور سلسو رولیم جونیور و دی آلنزیو جکسون قهرمان ۸ دوره جهان و از اساتید برجسته جوجیتسو برزیلی و آمریکایی پرداختم.

گویا قصد دارید در مسابقات MMA حاضر شوید. در این رابطه کمی توضیح دهید.

فکر می‌کنم تمام فاکتورهای موجود برای شرکت در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی را دارم. کسب ۹ مدال بین المللی جوجیتسو برزیلی تنها در ۲ سال، ۸ مبارزه حرفه‌ای موی‌تای در سازمان‌های معتبر کلاس A از جمله مبارزه با فیل هاوز (مبارز فعلی UFC) در سال ۲۰۱۸ در سازمان مکس موی‌تای، کسب عناوین بین‌المللی در معتبرترین مسابقات کاراته آزاد جهان و امضای قرارداد با کمپ های معتبر فرتکس و ونوم در سال های اخیر گویای این موضوع است. اخیرا هم مذاکراتی برای اخذ قرارداد با ۲ سازمان معتبر در ایالات متحده داشته ام که بزودی جزئیات آن را اعلام خواهم کرد.

در راه موفقیتهای کسب شده تاکنون چه کسانی از شما حمایت کرده‌اند؟

قطعا خانواده بزرگترین حامی من بودند و هستند. متاسفانه در ماه های گذشته مادرم را از دست دادم؛ اما معتقدم که او بزرگترین حامی من است و همچنان من‌را حمایت می کند. همچنین مربی‌ام حمید سلطانی از نوابغ کاراته آزاد ایران و جهان و تیم پزشکی ورزشی به سرپرستی سجاد رضایی از دیگر حامیان من در این راه بودند.

صحبت پایانی؟
شاید این حرف را جایی نزده باشم. فرقی نمی کند که کجا باشم، اما همواره قلبم برای وطن می‌تپد و به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha