محمد سلیمانی قائم‌مقام وزیر علوم شد

تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی محمد سلیمانی را به عنوان قائم مقام خود و رییس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه این وزارتخانه منصوب کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت علوم، محمد علی زلفی گل در حکم انتصاب سلیمانی آورده است: بی‌شک، دهه پنجم انقلاب اسلامی ایجاب می‌کند که با تکیه بر تجربه‌ها و دستاوردهای چهار دهه گذشته، تحولی متناسب با نیازها و ضرورت‌های حوزه علوم، تحقیقات و فناوری صورت پذیرفته و دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی، پژوهشی و فناوری، دوران جدیدی را که زیبنده انقلاب اسلامی است، با هدف زمینه‌سازی برای تحقق "تمدن نوین اسلامی" و شعارمحوری دولت سیزدهم، "دولت مردمی، ایران قوی" را با جدیت آغاز کنند.

وزیر علوم ابراز امیدواری کرده است: در مسیر تحقق این هدف متعالی و عملیاتی‌سازی راهبردهای طرح شده در "بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی" در حوزه علم و فناوری و برنامه ارائه شده به مجلس شورای اسلامی، با به کارگیری همه ظرفیت‌های نظام علم و فناوری کشور و همکاری و هم‌افزایی همکاران ستادی و دانشگاهی، موفق و سربلند باشید.  توفیق روزافزونتان را در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی،  از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

محمد سلیمانی در سال ۱۳۵۷ لیسانس خود را در رشته مهندسی برق و الکترونیک از دانشگاه شیراز کسب کرد و فوق لیسانس را در سال ۱۳۵۹ و مدرک دکترای خود را در سال ۱۳۶۱ از دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس مدرسه عالی برق SUPELEC فرانسه در رشتهٔ مخابرات، با گرایش بسامد بالا دریافت کرد.

سلیمانی نماینده تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت نهم بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  معاون امور دانشجویی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، معاون سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران،  معاون پژوهش، معاون امور جنگ، مدیر گروه مخابرات و مدیر امور اداری دانشگاه علم و صنعت ایران، مدیر صنعت سامانه‌های فضایی صنایع مخابرات ایران، و ریاست سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، از موارد مدیریتی است که او در کارنامه دارد.  

مشارکت در طراحی و ساخت ماهواره کوچک و ماهواره زهره و طرح‌های پوشش راداری و تألیف و ترجمه ۱۹ عنوان کتاب و ۸ متن پایه درسی چاپ شده از آثار اوست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha