مجموع مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۷۰ هزار نفر رسید

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: با مثبت شدن تست مولکولی تشخیص کرونا (PCR) ۳۷۵ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به ۷۰ هزار و ۶۵ نفر رسید.

مجید شیرانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که میزان شیوع ویروس کرونا در استان بیش از تعداد بیمارانی است که تست PCR آنها مثبت قطعی اعلام شده است چرا که تعداد بیمارانی که با تست سریع آزمایش می‌شوند و یا بیمارانی که تست آنها منفی کاذب اعلام می‌شود اما دارای علائم کرونا هستند در آمار کلی مبتلایان حساب نمی‌شوند.

وی همچنین از فوت هفت بیمار دیگر مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته خبر داد و گفت: شمار فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به یک هزار و ۴۰۰ نفر رسید که در موج پنجم کرونا مبتلایان گروه سنی میانسال را بیشتر گرفتار کرده است.

شیرانی، روند شیوع کرونا در استان را همچنان در اوج اعلام کرد و گفت: دغدغه کنونی کادر بهداشت و درمان اتصال موج پنجم به موج ششم کرونا است که در همین خصوص انتظار می‌رود مردم استان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدیت بیشتری به کار گیرند.

وی یکی از گروه‌های پرخطر در خصوص ابتلا به ویروس کرونا را مادران باردار اعلام کرد و گفت: در بیمارستان هاجر شهرکرد، بخش مجزایی برای بستری مادران باردار مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده است که در حال حاضر ۱۲ بیمار در این بخش بستری هستند.

شیرانی خاطر نشان کرد: هم‌اینک حدود ۷۰۰ بیمار در بخش‌های ویژه کرونا مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۷ بیمار با حال عمومی وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۹ شهریور) ۱۹۴ هزار و ۲ مورد تست مولکولی تشخیص ویروس کرونا در استان انجام شده است.

ظرفیت تمامی تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی چهارمحال و بختیاری که حدود ۷۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان را شامل می‌شود، تکمیل و بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های شهرکرد و فارسان برای خدمات‌رسانی به بیماران برپا شده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha