صنعتگران سمنان برای ٢٧ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بانک معرفی شدند

سمنان- ایرنا- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: واحدهای تولیدی استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید به ارزش ٢٧ هزار میلیارد ریال به بانک‌ها معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، فرامرز محبوبی روز سه‌شنبه در دویست و نود و نهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن کوثر استانداری افزود: در قالب تسهیلات رونق تولید ۱۴۰۰ تا کنون ۲۸۶ واحد تولیدی صنعتی معدنی و کشاورزی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۷هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شدند. 

وی بیان کرد: پرونده ۱۲۹ واحد تولیدی نیز جهت دریافت تسهیلات در بانکهای عامل در دست بررسی است. 

وی گفت که از خرداد ١۴٠٠ تاکنون در حدود پنج هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۱۵۷ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شد که ۵۱ واحد به ارزش حدود پنج هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۱۰۶ واحد به ارزش حدود ۴۹۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی بود. 

محبوبی یادآور شد: در این نشست با پرداخت تسهیلات به ارزش بیش از ٢ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال به ۱۱۱ واحد صنعتی و کشاورزی موافقت و مشکلات بانکی ، زیربنایی ، گمرکی ، مالیاتی ۱۱ واحد تولیدی صنعتی استان بررسی شد.

افتتاح ۲۱ طرح صنعتی و معدنی این استان به مناسبت هفته دولت برای یکهزار و ۵۰۰ نفر اشغالزایی به همراه داشت.

بخش صنعت و معدن ۳۴ درصد از اشتغال استان سمنان و ۲۲ درصد از تولید ناخالص این استان را به خود اختصاص داده است. سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha