مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س): روزانه ۲۰۰ فوتی کرونایی داریم

تهران-ایرنا- مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س)عنوان کرد: در پیک فعلی کرونا روزانه نزدیک به ۲۰۰ متوفای کرونایی و۲۰۰ فوتی غیر کرونایی داریم که مجموع اموات بهشت زهرای تهران در این روزها حدود ۴۰۰ فوتی است.

سعید خال در حاشیه جلسه امروز /سه شنبه/ شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروهای بهشت زهرا در تمام روزها و تعطیلی‌ها مشغول فعالیت هستند و امیدواریم شاهد کاهش آمار باشیم.

وی درباره قبور رایگان نیز گفت: هرکس درخواست دارد، می‌تواند از سه طبقه یک طبقه را رایگان دریافت کند. 

وی افزود: بیشترین قیمت قبور نیز طبقه‌ای ۲۵ میلیون تومان و کم‌ترین قیمت هم طبقه‌ای رایگان است.

خال ادامه داد: در سالن‌های تطهیر نیز هوشمندسازی انجام شده و طرح وان‌های هوشمند اموات اجرا شده است.

خال درباره توسعه بهشت زهرا (س) گفت: در حال تلاش هستیم که بهشت زهرا را توسعه دهیم. 

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) عنوان کرد: پیش بینی می‌کنیم که بهشت زهرا سه تا پنج سال ظرفیت داشته باشد اما در تلاشیم این زمان را افزایش دهیم.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون چهار میلیون و ۹۶۰ هزار و ۷۴۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیماری کووید ۱۹ جان ۱۰۷ هزار و ۱۵۱ نفر را نیز تاکنون در کشورمان گرفته است. 

همچنین چهار میلیون ۱۷۵ هزار و ۴۰۵ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند.  

وزارت بهداشت اعلام کرد هم‌اینک ۳۰۶ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهرستان در شرایط نارنجی و ۳۲ شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

همچنین تاکنون ۱۸ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۲۴۵ شهروند ایرانی دز نخست واکسن کرونا و هفت میلیون و ۹۱۴ هزار و ۸۸۱ نفر دز دوم آن را تزریق کرده و واکسینه شده‌اند. 

بر این اساس مجموع واکسنهای تزریق شده در ایران به ۲۶ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۲۶ دز رسیده است.

"پاندمی کرونا" در سطح جهان ۲۱۷ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۹۴۳ نفر را بیمار کرده و جان چهار میلیون و ۵۲۳ هزار و ۷۷۸ نفر را گرفته است. ۱۹۴ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۷۵۳ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha