بیش از ۱۰۷ هزار و ۷۶ دستگاه کامیون از مرز بازرگان عبور کرد

ارومیه- ایرنا- مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز از پایانه‌های مهم زمینی کشور است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۷ هزار و ۷۶ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده که نشان دهنده تداوم فعالیت تجاری در این خطه از کشور است.

جابر اکبر پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۶۹۱ دستگاه اعلام کرد و افزود: در این مدت ۴۲ هزار و ۹۱۶ دستگاه کامیون از کشور خارج شده و ۶۴ هزار و ۱۶۰ دستگاه نیز وارد شده است.

وی ادامه داد: تعداد کل تردد کامیون در مدت مشابه سال گذشته ۳۹۰ هزار و ۴۲دستگاه است.

وی اظهار داشت: عمده کالاهای صادراتی در این مدت شامل محصولات کشاورزی و پتروشیمی و مصنوعات سنگی و فلزی بود که به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر شد.

مدیر پایانه مرزی بازرگان عمده کالاهای وارداتی از طریق این پایانه مرزی را نیز انواع ماشین آلات صنعتی، MDF، موز، رنگ، لوازم و قطعات یدکی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: در این مدت ۱۲۳ هزار و ۸۰۳ مسافر از این مرز تردد داشته که از این تعداد ۶۴ هزار و ۹۱۴ نفر مسافر ایرانی و ۵۸ هزار و ۸۸۹ نفر مسافر خارجی بودند.

اکبر پور گفت: این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل ۴۹ هزار و ۳۶۲ نفر از این مرز تردد داشتند.

آذربایجان‌غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان در ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

کل پایانه‌های مرزی کشور ۲۲ مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود و در شمال آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha