هشدار نسبت به جهش شمار قربانیان کرونا در اروپا و آمریکا

تهران-ایرنا- سازمان جهانی بهداشت و یک مقام ارشد بهداشتی آمریکا نسبت به جهش شمار قربانیان کرونایی در اروپا و آمریکا هشدار دادند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از تارنمای مارکت واچ، سازمان جهانی بهداشت هشدار دارد که اروپا احتمالا شاهد حدود ۲۳۶ هزار قربانی کرونایی دیگر تا اول دسامبر خواهد بود.

همزمان آنتونی فائوچی (رئیس موسسه آلرژی و بیماری های عفونی و عضو کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید) گفت که آمریکا ممکن است با ۱۰۰ هزار مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا در چارچوب زمانی مشابه روبرو شود که بیشتر در میان افرادی خواهد بود که همچنان از زدن واکسن امتناع می‌ورزند.

هانس کلاگ مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد: هفته گذشته شاهد افزایش ۱۱ درصدی شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در این منطقه بودیم و انتظار مرگ و میر حدود ۲۳۶ هزار نفر دیگر را در اروپا تا اول دسامبر خواهیم داشت.

تاکنون حدود ۱.۳ میلیون نفر در اروپا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود از دست داده اند.

این مقام سازمان بهداشت جهانی خاطر نشان کرد، میزان سرایت بالای ویروس کرونا در سراسر اروپا به شدت نگران کننده است به ویژه اینکه واکسیناسیون در برخی کشورهای این منطقه از جمله در حوزه بالکان پایین است.

فائوچی نیز در مصاحبه با شبکه سی ان ان به شدت نسبت به ارزیابی اخیر مبنی بر قربانیان کرونایی جدید در آمریکا هشدار داد که به گفته وی هم می توانست این مسئله قابل پیش‌بینی باشد و هم قابل پیشگیری.

وی همچنین از کسانی که تاکنون واکسن کرونا نزده اند، خواست واکسن بزنند و اظهار کرد: حدود ۸۰ میلیون نفر در آمریکا واجد شرایط واکسیناسیون هستند که هنوز واکسن نزده‌اند.

این مقام بهداشتی آمریکا در ادامه از واکسیناسیون کودکانی که به مدرسه می روند، حمایت کرد و گفت: معتقدم که دادن مجوز برای واکسیناسیون این کودکان ایده خوبی باشد.

براساس آمارهای اعلام شده از زمان آغاز شیوع کرونا تاکنون نزدیک به ۲۱۸ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند که بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار فوتی داشته است.

 روند واکسیناسیون در جهان در حالی ادامه دارد که شیوع گونه های جدید کرونا، کشورها را نگران کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha