حوزه‌های امتحانات نهایی دانش‌آموزان کرمانشاه ۳ برابر شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه امتحانات نهایی دانش‌آموزان کلاس دوازدهم به شکل حضوری , با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی برگراز می‌شود، گفت: برای مقابله با شیوع کرونا تعداد حوزه‌های امتحانات نهایی شهریور ماه در مقایسه با گذشته سه برابر شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه روز سه‌شنبه افزود: ۶۳ حوزه برای برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان استان کرمانشاه در شهریور، اختصاص یافته که سه برابر شرایط قبل از کرونا است.

او اظهار کرد: اگر قبل از شیوع بحران ویروس کرونا در هر حوزه امتحانی ۱۷۰تا ۳۰۰ دانش آموز حضور داشت، اکنون در هر حوزه امتحانی بین ۵۰ تا ۹۰ نفر حضور خواهند داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تاکید بر این‌که برای حفظ سلامت دانش‌آموزان از هر نوع تجمع آن‌ها در حوزه‌های امتحانی جلوگیری خواهد شد، گفت: چینش صندلی‌ها هم بگونه‌ای است که فاصله دو متری بین افراد در حوزه های امتحانی رعایت شود.

یزدان‌پناه یادآور شد: همچنین قرارگرفتن مواد ضدعفونی‌کننده برای استفاده دانش‌آموزان در ورودی‌ها و خروجی‌ها الزامی است و تمهیداتی اندیشیده شده تا تمام دانش‌آموزان قبل از ورود دست‌های خود را ضدعفونی کنند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا حوزه‌های امتحانی به طور مرتب ضدعفونی می‌شوند و هیچ نگرانی برای برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان کلاس دوازدهمی به شکل حضوری در استان نداریم.

یزدان پناه از دانش‌آموزان خواست با تجهیزات بهداشتی مناسب شامل ماسک و دستکش در حوزه امتحانی حضور یافته و حتما مداد، پاک‌کن، تراش، خودکار و دیگر لوازم مورد نیاز را با خود همراه داشته باشند تا نیازی به استفاده از لوازم دیگران نباشد.

از دانش آموزان مشکوک به کرونا در فضای جداگانه امتحان گرفته می شود

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اتخاذ تدابیر خاص برای امتحان گرفتن از دانش‌آموزان کرونایی، گفت: اگر دانش‌آموز کلاس دوازدهمی مشکوک به کرونا بوده و یا تایید کتبی بیماری داشته باشند، در یک فضای جداگانه از آنها امتحان گرفته خواهد شد.

 یزدان‌پناه با بیان این‌که امتحانات نهایی شهریور کلاس دوازدهمی ها از (هشتم شهریور) تا ۳۱ همین ماه به صورت هماهنگ با سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: کارت ورود به جلسه این دانش‌آموزان از طریق سامانه «پادا»  در دسترس دانش‌آموزان قرار گرفته تا نیازی به مراجعه حضوری به مدارس برای دریافت کارت ورود به جلسه نباشد.

امتحانات نهایی کلاس نهم به صورت مجازی برگزار می شود

یزدان‌پناه در ادامه با اشاره به برگزاری امتحانات پایان سال دانش‌آموزان کلاس نهمی در مدارس استان به صورت مدرسه‌ای و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، تاکید کرد: دیگر دانش‌آموزان نیازی به حضور در مدارس برای شرکت در امتحانات شهریور ندارند و همه امتحانات شهریور آنها مجازی برگزار خواهد شد.

امتحانات نهایی ۱۹ هزار و ۲۱۹ دانش آموز پایه دوازدهم استان کرمانشاه در ۱۹۴ حوزه امتحانی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی از دیروز آغاز شده است.

میانگین تعداد دانش آموزان در هر حوزه امتحانی را ۷۳ نفر است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستای دارای سکنه، ۳۲۵ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha