بازگشایی محتاطانه مدارس در اندونزی

تهران- ایرنا - ۶۰۰ مدرسه در جاکارتا به دنبال کم شدن محدودیت های کرونایی و پس از موج ویرانگر اخیر همه گیری کرونا در این کشور و به رغم هشدار فدراسیون معلمان اندونزی نسبت به شیوع دوباره این بیماری با سویه مسری تر دلتا، بازگشایی شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خبرگزاری « رویترز »،  مقامات اندونزی اعلام کردند سرعت ابتلا به ویروس کرونا در جاکارتا پس از موجی از این بیماری که در ماه گذشته این کشور را به کانون همه گیری ویروس کرونا تبدیل کرده بود، کاهش یافته است. در موج مرگبار اخیر این بیماری بیش از ۴ میلیون مورد شناسایی و ۱۳۱ هزار مورد مرگ و میر گزارش شد. 

با این وجود به دنبال کم شدن محدودیت های ویروس کرونا « آنیس باسودان » فرماندار جاکارتا گفت از ۱۰ هزار مدرسه، ۶۱۰ مدرسه در شرایط بی خطر می باشند که در ماه آوریل به شکل آزمایشی بازگشایی شده بودند و اکنون با ۵۰ درصد ظرفیت بازگشایی می شوند. وی در ادامه افزود، شرایط همه گیری ویروس کرونا بسیار بیشتر از قابل کنترل است. 

باسودان همچنین اضافه کرد: واکسیناسیون برای مدارس اجباری است و ۹۱ درصد نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال و ۸۵ درصد معلم هایشان به شکل کامل واکسینه شدند.تقریبا ۷۰ درصد جمعیت ۱۰ میلیونی جاکارتا دو دُز واکسن دریافت کردند. 

همزمان با خوشحالی بچه ها از بازگشایی مدارس والدین شان به خاطر سویه دلتای  مسری تر این ویروس  نگرانند. 

« نادیم ماکاریم » وزیر آموزش اندونزی هفته گذشته درخواست بازگشایی مدارس برای تسریع جبران خلاء آموزشی را مطرح کرد. او گفت: « کاهش قابل توجهی در اهداف مطالعاتی بوجود آمده است و بسیاری از بچه ها به ویژه دخترها در برخی مناطق ترک تحصیل کردند و این امر تاثیراتی دائمی به دنبال خواهد داشت. » 

با این وجود « هرو پورنومو » از اعضای فدراسیون انجمن معلمان اندونزی گفت: بازگشایی مدارس می تواند پر خطر باشد و به شیوعی جدید و  مرگ کودکان منجر شود. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha