شبانه روزگذشته ۴۱۶ بیمار جدید کووید ۱۹ در یزد شناسایی شدند

یزد - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: شبانه روز گذشته از یکهزار و ۳۰۵  نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا در مراجعه به مراکز درمانی و بهداشتی استان ، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی سازمان جهانی بهداشت، ۴۱۶  بیمار مبتلای قطعی به کووید ۱۹ شناسایی شدند.

به گزارش دوشنبه شب روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، دکتر سید ابراهیم سلمانی افزود: از این تعداد، ۵۱ نفر در بیمارستان ها بستری شدند و ۳۶۵ نفر هم در منزل دوره نقاهت خود را طی می کنند.

وی با اشاره به فوت چهار نفر شبانه روز گذشته در ابرکوه، اردکان، تفت و یزد به دلیل ابتلا به به کووید ۱۹ تصریح کرد: هم اکنون ۶۲۸  فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان  بستری هستند که از این تعداد  ۱۲۷ نفر به دلیل وخامت حال آنها در بخش مراقبت های ویژه (I.C.U) بیمارستان ها خدمات درمانی دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

جهش ویروس کرونا در انگلستان ،آفریقا و هندوستان که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورد.

کارشناسان همچنان توصیه می کنند، مردم اصول سه گانه « شفا» یعنی شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، اجتناب از ترددها و استفاده از ماسک را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha