محققان دانشگاه میبد فلاکس تصفیه مذاب آلیاژهای مس ساختند

یزد- ایرنا- پروژه‌ تقاضا محور حذف ناخالصی های فلزی از مذاب آلیاژهای مس در سه مرحله آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی به همت محققان دانشگاه میبد با ساخت « فلاکس تصفیه» تحقق پیدا کرد.

به گزارش دوشنبه شب روابط عمومی دانشگاه میبد تمامی مراحل آزمایشگاهی و تحقیقات مربوط به ساخت این دستگاه در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های این واحد دانشگاهی انجام شد.

همچنین مراحل نیمه صنعتی و صنعتی آن نیز در یکی از کارخانه‌های ریخته گری واحد صنعتی متقاصی میبد اجرا شد و در همان واحد با همکاری مهندسان و تکنسین‌ها برای تصفیه مذاب در حال استفاده است.

در گزارش ارسالی تاکید شد که استفاده از ضایعات بسیار ارزان قیمت در ساخت فلاکس یادشده ، جلوگیری از اتلاف مواد ارزشمند مذاب و قیمت تمام شده بسیار پایین از ویژگی‌های مهم این محصول است.

این فلاکس از نظر فنی دارای سه ویژگی نبود واکنش به نسوز کوره ، حذف عناصر ناخالص با «سینتیک» مناسب و جمع آوری آسان سرباره تشکیل شد و استفاده از آن را برای واحدهای صنعتی بسیار جذاب کرد.

میبد با حدود ۳۰۰ واحد تولیدی یکی از شهرستان های پیشتاز استان یزد در حوزه صنعت محسوب می شود.

این واحد دانشگاهی مهرماه ۱۳۷۴ با عنوان «دانشکده الهیات میبد» وابسته به دانشگاه یزد با پذیرش ۳۰ دانشجو در رشته دبیری الهیات و معارف اسلامی در عرصه‌ تعلیم و تربیت شروع به فعالیت کرد.

هم اکنون دارای سه دانشکده الهیات و معارف اسلامی، دانشکده علوم انسانی و دانشکده فنی و مهندسی است.

 ۲ هزار و ۲۰۰ دانشجو در چهار رشته و گرایش مقطع دکترای تخصصی، ۱۴ رشته و گرایش کارشناسی ارشد و ۱۶ رشته و گرایش دوره کارشناسی  در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

دانشگاه میبد ۸۱ نفر عضو هیات علمی ، ۲۰ هزار مترمربع  فضای آموزشی و کمک آموزشی و ۱۳ هزار  مترمربع فضای رفاهی-خوابگاهی دارد.

سایت جدید دانشگاه در زمینی به مساحت ۱۶۰ هکتار در کنار شاهراه جنوب به شمال کشور با موقعیت مناسب جغرافیایی در شهرستان میبد واقع است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha