پرتابگر اهل استان فارس در پارالمپیک توکیو طلایی شد

شیراز-ایرنا- مهدی اولاد پرتابگر نابینای اهل استان فارس در رقابت های دو و میدانی شانزدهمین دوره پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در پرتاب وزنه به مدال طلا دست یافت.

به گزارش ایرنا، اولاد در ششمین روز از بازی‌های پارالمپیک توکیو پنجمین مدال ارزشمند طلا را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

مهدی اولاد عصر دوشنبه در کلاس F۱۱  که با شرکت ۹ ورزشکار برگزار شد با پرتابی به مسافت۱۴  متر ۴۳ سانتی متر رکورد خود را بهبود بخشید و مدال طلا را بر گردن آویخت تا افتخار دیگری برای فارس و کشورمان به ارمغان بیاورد.

در این رقابت‌ها ورزشکاران کشورهای اوکراین، ایتالیا، برزیل، کراواسی، روسیه، لهستان، اسپانیا، گوام حضور داشتند.

همچنین این ورزشکار  استان فارسی در ماده پرتاب دیسک هم یازدهم شهریورماه به مصاف حریفانش می رود و این امیدواری وجود دارد  دراین ماده هم دومین مدال طلا را کسب کند.

افتخارات اولاد 

اولاد نیز در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸  جاکارتا ۲ مدال طلا در پرتاب وزنه و پرتاب دیسک را کسب کرده است و نشان برنز مسابقات جهانی سئول و هم اینک هم مدال طلای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در کارنامه دارد.

ساره جوانمردی و سمیرا ارم در تیراندازی، علی اصغر جوانمردی و مهدی اولاد در دو و میدانی و مجتبی کمالی در بسکتبال با ویلچر پنج ورزشکار استان فارس هستند که امید زیادی به ویژه در تیراندازی و دو و میدانی برای  کسب مقام دارند.

غیر از ساره جوانمردی  و سمیرا ارم که سابقه حضور در پارالمپیک دارند اما علی اصغر جوانمردی، مهدی اولاد و مجتبی کمالی برای نخستین بار است که در پارالمپیک شرکت می کنند.

کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها تاکنون ۱۱ مدال ( پنج طلا، پنج نقره، یک برنز) در وزنه برداری، دوومیدانی و جودو کسب کرده است.

شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو از دوم شهریورماه آغاز شد و کاروان ایران از بین ۱۰۰ سهمیه کسب شده با ۶۲ ورزشکار (۹ زن و ۵۳ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، دوچرخه‌سواری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان و وزنه‌برداری در این رویداد حضور دارد.

کاروان پارالمپیک ایران در پانزدهمین دوره بازی ها با کسب ۲۴ نشان (هشت طلا، ۹نقره و هفت برنز) در جایگاه پانزدهم ایستاد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha